Polacy w Alpha Ethniki: Kowalewski kontra Malarz

W weekend odbyła się 2. kolejka greckiej ekstraklasy. Na inaugurację sezonu "błysnął" Piotr Włodarczyk. Jednak tym razem nie zaprezentował się on dobrze na murawie. W sobotę kontuzji nabawił się Michał Żewłakow. Na razie wszystko wskazuje na to, iż uraz nie jest groźny.

Wojciech Święch

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - klub Polaka przed własną publicznością podjął Olympiakos Pireus. Były zawodnik Pogoni Szczecin pojawił się w podstawowym składzie gospodarzy. Już w 7. minucie nasz rodak mógł zaliczyć asystę. Jednak Dimitrios Souanis nie zdołał wpakować futbolówki do siatki. Akcję starał się zamknąć jeszcze Victor Agali, lecz strzał Nigeryjczyka nie był celny. Grzelak w 26. minucie sam uderzył na bramkę, ale Antonios Nikopolidis nie dał się zaskoczyć. W 76. minucie Grzelaka na murawie zastąpił Mauro Poy. Skoda doznała u siebie porażki w stosunku 0:1.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - polski golkiper zagrał całe spotkanie przed własną publicznością przeciwko OFI Kreta. Były zawodnik Korony Kielce w 41. minucie wykazał się sporymi umiejętnościami. Z rzutu wolnego zacentrował Dame N'Doye. Kowalewski po powstałym zamieszaniu obronił skutecznie dwa uderzenia. W 67. minucie nasz rodak ujrzał żółtą kartkę. Chwilę później Kowalewski zażegnał niebezpieczeństwo, które powstało ze strony N'Doye. Iraklis wywalczył u siebie remis 1:1.

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - zespół Polaka zmierzył się na wyjeździe z Iraklisem (1:1). Golkiper zagrał całe spotkanie. Tuż przed przerwą zdołał on wybić piłkę, po tym jak pokonać próbował go Anestis Agritis. Polak wykazał się czujnością także w 76. minucie. Wówczas przed ogromną szansą stanął Michalis Konstantinou, lecz Malarz wybił futbolówkę na rzut rożny.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski obrońca zagrał cały mecz przed własną publicznością przeciwko AEK-owi Ateny. Jrego klub wywalczył remis 1:1.

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - zespół napastnika zmierzył się na wyjeździe z Ergotelisem. Były zawodnik Zagłębia Lubin zagrał na środku w linii ataku. Jednak w pierwszej połowie meczu był mało widoczny. W przerwie spotkania został on zmieniony przez Athanasiosa Papazoglou. Aris na boisku rywala doznał wysokiej porażki w stosunku 0:3.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - defensor reprezentacji Polski zagrał cały wyjazdowy mecz przeciwko Skodzie Xanthi (1:0). W pojedynku tym został on ustawiony na środku obrony. W 85. minucie meczu Żewłakow doznał kontuzji, lecz musiał on kontynuować grę, gdyż trener Ernesto Valverde wykorzystał już wcześniej limit zmian.

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się na wyjeździe z Asterasem Tripolis. Napastnik nie pojawił się na boisku. Odczuwa on bowiem problemy z łydką. Pojedynek obu drużyn zakończył się bezbramkowym remisem.