Polacy w Premier Lidze: Kontuzja Kowalczyka

W ciągu dwóch dni odbyły się mecze 21. kolejki Premier Ligi. Spore powody do zadowolenia miał Mariusz Jop. Jego klub w derbach Moskwy odniósł zwycięstwo nad Spartakiem. O pechu może mówić natomiast Marcin Kowalczyk, który długo nie przebywał na boisku. Doznał on bowiem kontuzji.

Wojciech Święch

Damian Gorawski (Szinnik Jarosław) - drużyna Polaka zmierzyła się u siebie z Amkarem Perm. W 31. minucie Polak został ukarany "żółtkiem". Była to jego czwarta kartka w bieżącym sezonie ligowym. W związku z tym w następnej kolejce będzie musiał pauzować. Były pomocnik Ruchu Chorzów wystąpił w całym spotkaniu. Beniaminek na własnym boisku doznał porażki w stosunku 1:2.

Dawid Janczyk (CSKA Moskwa) - zespół Polaka podjął u siebie Łucz-Energię Władywostok. Były napastnik Legii Warszawa znalazł się w kadrze meczowej, lecz trener nie wpuścił go na murawę. Stołeczny klub odniósł u siebie zwycięstwo 4:1.

Mariusz Jop (FK Moskwa) - klub obrońcy zmierzył się przed własną publicznością ze Spartakiem Moskwa. Polak nie wystąpił w derbach stolicy, gdyż musiał "odpokutować" żółte kartki. Drużyna naszego rodaka wygrała u siebie 2:1.

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - zespół Polaka zagrał na wyjeździe z Rubinem Kazań. Obrońca rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. W 58. minucie zastąpił on na murawie Aleksandra Dimidko. Nasz rodak nie przebywał długo na boisku. W 76. minucie Polak zderzył się ze swoim klubowym kolegą - Kiriłłem Kombarowem. Defensor nie był w stanie kontynuować gry. Po paru minutach na murawę wybiegł za niego Cwetan Genkow. Kowalczykowi lekarze musieli założyć szwy na głowie. Stołeczny zespół przegrał w Kazaniu w stosunku 0:1.