Wigry wykorzystały niemoc Stalówki - relacja z meczu Stal Stalowa Wola - Wigry Suwałki

Stal Stalowa Wola przegrała przed własną publicznością z Wigrami Suwałki 1:0. Jedynego gola już w 4. minucie meczu zdobył Krystian Słowicki. Stalowcy zagrali bardzo słabe zawody.

Kamil Górniak

Mecz rozpoczął się wybornie dla gości z Suwałk. Już w 4. minucie meczu po dośrodkowaniu w pole karne strzałem głową gola dla Wigier zdobył Krystian Słowicki. Obrońca ekipy z Suwalszczyzny był zupełnie niepilnowany kilka metrów od bramki. Gospodarze podrażnieni tym trafieniem rzucili się do odrabiania strat, ale ich gra przypominała przysłowiowe bicie głową w mur.

Z kolei Wigry co jakiś czas groźnie atakowały. W 15. minucie Tomasz Tuttas uderzył z dystansu wysoko nad bramką, a chwilę później Luksys Povilas przymierzył sprzed pola karnego, ale nieznacznie chybił. Zielono-czarni swoją pierwszą okazję mieli w 19. minucie, ale po wrzutce Damiana Łanuchy wysoko nad poprzeczką z pierwszej piłki uderzył Radosław Mikołajczak.

Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy gospodarze ewidentnie przycisnęli. Najpierw w 37. minucie akcji nie zdołał zamknąć Damian Juda, a po chwili uderzenie Mateusza Kantora zostało przyblokowane. Chwilę potem na linii pola karnego ewidentnie popchnięty został Mikołajczak, ale sędzia nakazał grać dalej. W 39. minucie Wojciech Reiman uderzył z rzutu wolnego nad bramką, a po chwili Wojciech Fabianowski został przyblokowany w polu karnym i oddal nieczysty strzał, który pewnie chwycił Karol Salik. W 43. minucie Mikołajczak ładnie zgrał piłkę na piąty metr, ale żaden z graczy Stali nie zdołał skierować piłki do siatki. Zielono-czarni do końca pierwszej odsłony atakowali, stwarzali sobie okazje, ale nie potrafili skutecznie skierować piłki do siatki.

Po zmianie stron gospodarze nie atakowali już z takim animuszem, jak jeszcze przed przerwą. Brakowało przede wszystkim klarownych okazji bramkowych. Goście z kolei skupili się na obronie i wyprowadzaniu kontr, które były groźne. W 65. minucie minimalnie z pola karnego chybił Mateusz Romachów, a w 71. minucie strzał Tuttasa z kilku metrów obronił Dawid Wołoszyn. W zespole gospodarzy przede wszystkim w ataku aktywny był Michał Kachniarz i Mateusz Kantor. Obaj próbowali wykorzystać swoją szybkość, ale dobrze spisywała się jednak defensywa gości.

Trenerzy o meczu:

Donatas Vencevicius (Wigry Suwałki): Cieszymy się z wygranej. W naszym przypadku każdy punkt jest na wagę złota. Brawa dla chłopaków, którzy podjęli walkę, która w tej lidze jest bardzo ważna. Zagraliśmy ósme spotkanie w ciągu miesiąca. Widać już trochę zmęczenie po moich zawodnikach.

Mirosław Kalita (Stal Stalowa Wola): Trudno coś powiedzieć po takim spotkaniu. Biję się z myślami. Nasza sytuacja nie jest za wesoła. Nie wiem co się stało z moimi zawodnikami w ciągu trzech dni. Daliśmy ciała. Trzeba się zastanowić czy nie trzeba dokonać jakiś radykalnych zmian.

Stal Stalowa Wola - Wigry Suwałki 0:1 (0:1)
0:1 - Słowicki 4'

Stal Stalowa Wola: Wołoszyn - Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Getinger, Kantor, Łanucha (69' Popielarz), Reiman, Mikołajczak (62' Widz), Juda (46' Kachniarz), Fabianowski.

Wigry Suwałki: Salik - Słowicki, Wenger, Sołowiej, Widejko, Romachów (81' Drągowski), Atanacković, Lauryn, Tarnowski, Povilas (83' Baranowski), Tuttas (74' Pomian).

Żółte kartki: Mikołajczak, Lanucha, Reiman, Widz (Stal) oraz Atanacković, Povilas, Salik (Wigry).

Sędzia: Tomasz Piróg (Kraków).

Widzów: 400.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!