Arsenal zwycięski, Szczęsny "czysty"

Arsenal pokonał w derbach Londynu Queens Park Rangers 1:0. Jedyna bramka padła już w dwudziestej sekundzie. Czyste konto zachował Wojciech Szczęsny.

Bartosz Zimkowski

Dla gospodarzy tego pojedynku był to mecz tylko o przysłowiową pietruszkę. Po ostatniej kolejce wiadomo, że Queens Park Rangers zagra w przyszłym sezonie w The Championship. Pozostała tylko walka o przedostatnie miejsce. Z kolei Arsenal Londyn rywalizuje o awans do Ligi Mistrzów i musiał wygrać na Loftus Road.

Swój plan zrealizował bardzo szybko. Już w 20. sekundzie Mikel Arteta zagrał do Theo Walcotta, który mając przed sobą tylko Roberta Greena nie dał mu szans na skuteczną interwencję.

Arsenal Londyn przez kolejne minuty dyktował warunki na boisku rywala, ale nie potrafił stworzyć sobie klarownych sytuacji. Gospodarze nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego.

W drugiej odsłonie obraz gry nie ulegał zmianie. Więcej z gry mieli Kanonierzy, ale były minuty, kiedy to Rangersi przeważali i Arsene Wenger musiał wściekać się przy linii bocznej.

Ostatecznie Arsenal wygrał 1:0 i awansował na trzecie miejsce. Chelsea Londyn ma jednak dwa zaległe spotkania do rozegrania.

Queens Park Rangers - Arsenal Londyn 0:1 (0:1)
0:1 - Walcott 1'

Anglia: Kapitalny Gareth Bale nie dał szans Arturowi Borucowi!