Anglia: Kapitalny Gareth Bale nie dał szans Arturowi Borucowi!

Artur Boruc nie zdołał zatrzymać Garetha Bale'a. Kapitalny strzał Walijczyka zapewnił Tottenhamowi Hotspur cenne trzy punkty.

Bartosz Zimkowski

Polski golkiper miał bardzo mało pracy w sobotnie popołudnie. Tottenham Hotspur rozczarowywał na całej linii. To Southampton prowadziło grę i miało doskonałe sytuacje do zdobycia bramki. Pierwszej nie wykorzystał Nathaniel Clyne, kiedy będąc oko w oko z Hugo Llorisem uderzył tuż obok słupka. W tę część bramki trafił z rzutu wolnego Rickie Lambert.

Jedyny gol padł cztery minuty przed końcem. Niewidoczny Gareth Bale zbiegł z futbolówką z prawej strony do środka i oddał kapitalny strzał, którego nie miał szans zatrzymać Artur Boruc. To był jedyny gol w tym spotkaniu. Polski bramkarz wyróżnił się jeszcze w dwóch sytuacjach. W pierwszej połowie popisał się udanym... dryblingiem, a w drugiej fatalnie minął się z piłką po dośrodkowaniu z kornera.

Słabe spotkanie zobaczyli kibice na Liberty Stadium. Swansea City zremisowała z Manchesterem City, a goście nie zdobyli choćby bramki.

Dużo więcej goli było choćby na Craven Cottage. Reading FC, które już spadło do The Championship, pokazało się z bardzo dobrej strony, ogrywając Fulham Londyn aż 4:2. O życie nadal walczy Wigan Athletic i w kluczowym meczu z West Bromwich Albion wygrało 3:2.