Primera Division: Na kłopoty Messi, Argentyńczyk zbliża się do swojego rekordu

Dopiero po wejściu na boisko Lionela Messiego FC Barcelona zdołała wyjść na prowadzenie w starciu z Betisem Sewilla. Ostatecznie kibice obejrzeli aż sześć bramek na Camp Nou.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Ponownie mecz na ławce rezerwowych rozpoczął Lionel Messi. Argentyńczyk wciąż  wydaje się nie być w pełni zdrów, ale w niedzielny wieczór musiał ponownie ratować FC Barcelonę. Na Camp Nou niespodziankę zamierzali bowiem sprawić gracze Betisu Sewilla, którzy mecz zaczęli z trzema napastnikami.

Na efekty ofensywnego wyjścia nie trzeba było długo czekać - już w drugiej minucie Dorlan Pabon urwał się Jordi Albie i po strzale w długi róg wyprowadził Los Verdiblancos na prowadzenie. Odpowiedź była błyskawiczna, a po centrze niezwykle aktywnego Andresa Iniesty wyrównał Alexis Sanchez.

Barca atakowała, stuprocentowe akcje co chwila marnował David Villa, a pod koniec pierwszej połowy fenomenalnym uderzeniem pajęczynę z bramki Jose Manuela Pinto zerwał Ruben Perez! Po zmianie stron w końcu zrehabilitował się Villa, który chwilę później opuścił boisko na rzecz Messiego.

Argentyńczyk zaliczył prawdziwe wejście smoka. W ciągu jedenastu minut najpierw rewelacyjnie przymierzył z rzutu wolnego, po chwili trafił, również ze stojącej piłki, w poprzeczkę, a wszystko zakończył drugim trafieniem po wspaniałej zespołowej akcji i asyście Sancheza.

Ostatecznie Messi nie zaliczył klasycznego hat-tricka, ale ma na koncie już 46 goli w tym sezonie. Przypomnijmy, że rekord Primera Division został ustanowiony przed rokiem właśnie przez Argentyńczyka, który rozgrywki zakończył z 50. trafieniami. Na poprawę rekordu ma jeszcze cztery kolejki.

Tymczasem w związku z finałem Pucharu Króla już w najbliższą środę odbędzie się spotkanie Realu Madryt z Malagą. Obecnie Królewscy mają stratę 11 oczek do lidera i w razie niewygrania meczu z Andaluzyjczykami, piłkarze Barcy będą mogli już oficjalnie świętować zdobycie mistrzostwa.

Zobacz fantastycznego gola przeciwko Barcelonie i dublet Messiego (wideo)
4:2 - Messi 71'

FC Barcelona: Pinto - Alves, Pique, Adriano, Alba - Song (87' Busquets), Iniesta, Xavi - Sanchez (79' Thiago), Villa (57' Messi), Tello.

Betis Sewilla: Adrian - Chica, Amaya, Mario, Alex Martinez - Ruben Perez, Nosa (69' Campbell), Salva Sevilla (59' Vadillo) - Pabon, Ruben Castro, Jorge Molina (46' Benat).

Żółte kartki: Jordi Alba (Barcelona) oraz Ruben Perez (Betis).

***

Wciąż wszystkie ekipy z dołu tabeli mają szansę na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. W niedzielę oczko do swojego dorobku dodała ekipa Realu Mallorca, która zremisowała u siebie z Levante. Dla zespołu z Walencji to pierwsze punkty po czterech przegranych meczach, a ponownie poza kadrą meczową znalazł się Dariusz Dudka.

Tymczasem komplet oczek do swojego dorobku dopisali gracze Realu Saragossa. Aragończycy zaliczyli drugie z rzędu zwycięstwo (ogólnie również dopiero drugie w 2013 roku) i wydostali się ze strefy spadkowej. W wygranej 3:0 nad Rayo Vallecano pomógł im jednak arbiter, który odgwizdał rzut karny z kapelusza na początku meczu.

Na ósme miejsce awansowała Sevilla, która w 11. minut całkowicie rozmontowała defensywę Espanyolu Barcelona. W tym czasie Andaluzyjczycy zdobyli aż trzy bramki, a jedną z nich ustrzelił łączony z odejściem Alvaro Negredo. Były napastnik Realu Madryt w tym sezonie zgromadził już 20 goli na swoim koncie.

Real Mallorca - Levante UD 1:1 (1:1)
1:0 - Hemed 9'
1:1 - Acquafresca 42'

Real Saragossa - Rayo Vallecano 3:0 (1:0)
1:0 - Apono (k.) 25'
2:0 - Rodri 51'
3:0 - Apono 90'

Sevilla FC - Espanyol Barcelona 3:0 (3:0)