Ligue 1: PSG zawiodło na całej linii i musi odłożyć fetowanie mistrzostwa

W niedzielę Paris Saint Germain mogło zapewnić sobie mistrzostwo Francji, ale zawiodło na całej linii. Podopieczni Carlo Ancelottiego z trudem uratowali remis z przeciętnym Valenciennes FC.

Szymon Mierzyński
Lider Ligue 1 stracił gola już w 17. minucie (po strzale Gaela Danica), a jakby tego było mało, tuż przed przerwą został osłabiony po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Thiago Silva. W drugiej połowie paryżanie długo nie mogli złamać defensywy rywala, a udało im się to dopiero w 82. minucie. Wówczas do siatki trafił Alex.

Remis 1:1 sprawił, że po 35. kolejce PSG ma siedem oczek przewagi nad Olympique Marsylia i fetowanie tytułu musi odłożyć co najmniej do przyszłego tygodnia.

W pozostałych niedzielnych spotkaniach pewne wyjazdowe zwycięstwa odniosły OGC Nice i Olympique Lyon.