Primera Division: Wielka seria Basków przerwana! Trwa walka o czwarte miejsce

Po zeszłotygodniowej wygranej nad Valencią wydawało się, że Real Sociedad pewnie zmierza po czwarte miejsce, gwarantujące start w Lidze Mistrzów. Wszystko skomplikowała jednak poniedziałkowa potyczka.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Początek nie zapowiadał przerwania wspaniałej passy Basków. Już w czwartej minucie na listę strzelców wpisał się bowiem Carlos Vela. Na przerwę zwycięskie schodziło jednak Getafe, które przed tą kolejką zgromadziło zaledwie dwa oczka w pięciu ostatnich meczach. Wynik do końca już się nie zmienił, choć przed ostatnim gwizdkiem goście co chwilę groźnie atakowali na bramkę Azulones.

Tym samym podopieczni Philippe Montaniera przerwali fantastyczną serię 15 meczów bez porażki! Ostatni raz Sociedad poległo 6 stycznia z Realem Madryt (3:4 na Bernabeu). Łącznie od 10 listopada zeszłego roku Baskowie zanotowali świetny ligowy bilans 13 zwycięstw, 9 remisów i tylko raz schodzili z boiska pokonani!

Po porażce Sociedad na cztery kolejki przed końcem ma tylko dwa oczka przewagi nad piątą Valencią. Z kolei Getafe awansowało na ósmą lokatę i wciąż jest jednym z kandydatów do gry w Lidze Europejskiej.

Getafe CF - Real Sociedad 2:1 (2:1)
0:1 - Carlos Vela 4'
1:1 - Pedro Leon 18'
2:1 - Barrada 39'