Derby dla Stalówki - relacja z meczu Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola

Siarka Tarnobrzeg przegrała na własnym boisku w derbowym pojedynku ze Stalą Stalowa Wola 1:2. Do przerwy wiało nudą, po zmianie stron mecz zrobił się ciekawym widowiskiem.

Kamil Górniak

Spotkanie w Tarnobrzegu pomiędzy miejscową Siarką a Stalą Stalowa Wola elektryzowało sympatyków w obu miastach. Na ten pojedynek kibice z hutniczego miasta wybrali się specjalnym pociągiem w liczbie 1100. Dopisali również sympatycy Siarki, którzy szczelnie wypełnili trybunę krytą.

O pierwszej połowie kibice zarówno Siarki jak i Stalówki zapewne będą chcieli szybko zapomnieć. Gra toczyła się głównie w środkowej formacji boiska, przewagę posiadali gospodarze i to oni stworzyli jedną okazję bramkową. W 21. minucie szansę na gola miał Tomasz Wolan, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzył niecelnie. Warto podkreślić, iż zawodnicy obu zespołów nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę rywali.

Na początku drugiej połowy zielono-czarni zadali dwa ciosy. Najpierw w 50. minucie Damian Łanucha przerzucił piłkę z lewego skrzydła na prawe do Damian Judy, który wpadł w pole karne, minął obrońcę i strzałem w dług róg pokonał Łukasza Ćwiczaka. Kilka minut później Krystian Getinger popędził lewą stroną, dograł w pole karne i Wojciech Fabianowski z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Gospodarze podłamali się po stracie dwóch goli i wydawało się, że już się nie podniosą. W 66. minucie Siarka zdobyła jednak kontaktowego gola. Po wrzutce z głębi pola niepilnowany Marcin Truszkowski strzałem głową zdobył bramkę dla ekipy z Tarnobrzega. Dodatkowo w 70. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Łanucha. Od tego momentu Siarkowcy przycisnęli.

Dogodne okazje do wyrównania zmarnował w 74. i 81. minucie Kamil Zalewski. Najpierw jego uderzenie odbił Dawid Wołoszyn, a potem piłka przeszła minimalnie obok słupka. Ten sam gracz już w doliczonym czasie gry próbował przelobować golkipera Stali, ale Wołoszyn był czujny i to Stalowcy cieszyli się z derbowego zwycięstwa.

Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:2 (0:0)
0:1 - Juda 50'
0:2 - Fabianowski 56'
1:2 - Truszkowski 66'

Siarka Tarnobrzeg: Ćwiczak - Grunt, Ciesielski, Korona, Sulkowski, Stępień (67' Zalewski), Michalski (89' Tyburski), Piątkowski, Kowalski (59' Janiec), Wolan (55' Cichos), Truszkowski.

Stal Stalowa Wola: Wołoszyn - Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Kantor, Juda (82' Popielarz), Horajecki, Kachniarz, Łanucha, Getinger, Fabianowski (86' Mistrzyk).

Żółte kartki: Stępień, Sulkowski, Grunt (Siarka) oraz Łanucha, Czarny, Fabianowski, Juda, Getinger (Stal).

Czerwona kartka: Łanucha (Stal - za drugą żółtą).

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka).

Widzów: 4000 (w tym 1100 ze Stalowej Woli).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!