Wielkie pieniądze dla Arsenalu, 10 goli na pożegnanie Alexa Fergusona

Arsenal Londyn zagra w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Tymczasem z pracą w Manchesterze United pożegnał się Sir Alex Ferguson remisując z West Bromwich Albion aż 5:5!

Bartosz Zimkowski

Arsenal Londyn mógł jeszcze awansować na trzecie miejsce i grać w fazie grupowej Ligi Mistrzów nie musząc trudzić się rywalizacją w kwalifikacjach. Potrzebne było zwycięstwo nad Newcastle United i remis bądź porażka Chelsea Londyn.

Na St James Park jedyny gol padł w 52. minucie, gdy po rzucie wolnym egzekwowanym przez Theo Walcotta piłka trafiła na czwarty metr do Laurenta Koscielnego. Francuz trafił nią w twarz Steve'a Harpera, ale futbolówka i tak zatrzepotała w siatce Srok. Newcastle nie miało zbyt wiele argumentów i nie potrafiło pomóc Tottenhamowi Hotspur. Koguty swój mecz z Sunderlandem wygrały, ale jedynego gola zdobyły dopiero w 89. minucie. Uczynił to nie kto inny jak Gareth Bale. Londyńczycy zagrają tylko w Lidze Europejskiej.

Arsenal będzie musiał dopiero przedzierać się do Ligi Mistrzów, ponieważ Chelsea ograła Everton na pożegnanie Davida Moyesa. Zwycięstwo londyńczykom zapewnił Fernando Torres, który zdobył pierwszego gola w lidze od grudnia. Możliwe, że była to bramka na pożegnanie Hiszpana, ponieważ jest łączony z odejściem ze Stamford Bridge. Z pracą z Chelsea pożegnał się Rafael Benitez. Hiszpan swoje zadanie wykonał - awansował do Ligi Mistrzów i zdobył Ligę Europejską.

Największe pożegnanie miało miejsce na stadionie West Bromwich Albion. Po raz 1500. i zarazem ostatni Manchester United poprowadził Sir Alex Ferguson. Rezerwowy skład Czerwonych Diabłów ruszył do ataków i wszystko układało się znakomicie. MU prowadził już 3:0 oraz 5:2, ale ostatecznie zremisował mecz 5:5! Fantastyczną zmianę dał Romelu Lukaku, zdobywając klasycznego hattricka. Teraz Belg wraca do Chelsea. Ferguson swoją pracę kończy z niesmakiem, ponieważ trzy gole stracone między 81. a 86. minutą długo będą go bolały.

Na zakończenie ligi sensacyjnie przegrał Manchester City. The Citizens bez zwolnionego Roberto Manciniego przegrali z Norwich City 2:3. Komplet punktów zdobył za to Liverpool FC. The Reds skromnie, bo 1:0, ograli spadkowicza Queens Park Rangers.