Nikt nie wierzył, że się uda - Cracovia czyni cuda - relacja z meczu Miedź Legnica - Cracovia

Cracovia po rocznym pobycie w I lidze wróciła do T-Mobile Ekstraklasy. Pasy wygrały 3:1 z Miedzią Legnica i wykorzystały wpadkę Termalikę Bruk-Bet Nieciecza w Świnoujściu.

Maciej Kmita

Chcąc myśleć o awansie, Pasy musiały wygrać w Legnicy i liczyć na potknięcia Zawiszy Bydgoszcz i Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Zawisza zdemolował Polonię Bytom, ale "Słoniki" wybijały sobie oba kły na Flocie Świnoujście i to krakowianie mogą cieszyć się z awansu.

Spotkanie rozpoczęło się dla Cracovii idealnie. W 3. minucie Krzysztof Danielewicz zagrał prostopadle do Vladimira Boljevicia, który został sfaulowany w polu karnym przez Miedziowych i sam okazała się być skutecznym egzekutorem "11".

Legniczanie próbowali odpowiedź na trafienie gości, ale najlepszą okazję zmarnował w 6. minucie Grzegorzewski. Tymczasem w 23. minucie Boljević znów otrzymał prostopadłe podanie od Danielewicza i został sfaulowany w polu karnym przez Tanżynę. Czarnogórcowi także i teraz nie zadrżała noga i trafił z wapna do siatki Miedzi. Odpowiedź gospodarzy mogła być natychmiastowa, ale bombę Zakrzewskiego z 10 metrów zatrzymał Pilarz.

W 39. minucie Puzigaca sfaulował w polu karnym Zakrzewskiego, ale "11" zmarnował Grzegorzewski, posyłając piłkę nad poprzeczką bramki Cracovii.

Tuż po przerwie dwie próby w polu karnym podjął aktywny też przed przerwą Madejski, ale dwukrotnie został zablokowany. W 64. minucie okazję do rehabilitacji otrzymał Grzegorzewski po ręce Dąbrowskiego w polu karnym i tym razem z 11 metrów pokonał Pilarza. Po chwili Madejski zmarnował stuprocentową okazję, nie trafiając do bramki Cracovii po zamknięciu akcji.

Kiedy wydawało się, że Miedź jest blisko wyrównania, Cracovia zadała trzeci cios. Budziński przeprowadził kapitalną akcję przez pół boiska, przed polem karnym zagrał do Dudzica, który wykorzystał sytuację sam na sam z Ptakiem, wprowadzając Pasy do ekstraklasy.

W tym momencie mecz w Legnicy praktyczne się skończył i krakowianie nasłuchiwali tego, co dzieje się w Świnoujściu, gdzie Termalika zbierała łomot od Floty, co dało Cracovii powrót do ekstraklasy.

Miedź Legnica - Cracovia 1:3 (0:2)

0:1 - Boljević (k.) 3'
0:2 - Boljević (k.) 23'
1:2 - Grzegorzewski (k.) 64'
1:3 - Dudzic 72'

Miedź: Ptak - Wołczek, Tanżyna, Woźniczka, Bartczak - Lenkiewicz, Madejski, Kasperkiewicz, Artur Marciniak (46' Łuszkiewicz) - Grzegorzewski, Zakrzewski (75' Nowacki, 80' Zasada)).

Cracovia: Pilarz - Adam Marciniak, Żytko, Kosanović, Puzigaca - Danielewicz, Szeliga (52' Dąbrowski), Straus (46' Budziński) - Bernhardt, Boljević, Steblecki (68' Dudzic).

Żółte kartki: Straus, Danielewicz(Cracovia).