Gol Mateusza Pyrki na Słowacji

W sobotę odbyły się mecze 9. kolejki II ligi słowackiej. Drużyna 1. HFC Humenné podjęła przed własną publicznością outsidera rozgrywek - rezerwy FK DAC 1904 Dunajská Streda. Faworytem spotkania byli gospodarze. Jednak przyjezdni okazali się wymagającym rywalem.

Wojciech Święch

Warto wspomnieć, iż w kadrze 1. HFC Humenné znajduje się bliźniacy z Polski - Mateusz oraz Daniel Pyrkowie. Ich brat Michał do niedawna również występował w tym samym zespole. Jednak przed sezonem rozstał się z klubem.

Tuż przed przerwą dość nieoczekiwanie goście objęli prowadzenie. Golkipera miejscowych pokonał Zoltán Bognár. Na początku drugiej połowy, w 53. minucie, Mateusz Pyrka przymierzył zza szesnastki i futbolówka wpadła do siatki. Było to pierwsze trafienie polskiego pomocnika w bieżącym sezonie. Niedługo potem było już 2:1 dla gospodarzy po strzale Pavola Cicmana. W 76. minucie wynik podwyższył Ivan Lišivka. Pięć minut przed końcem pojedynku rozmiary porażki FK DAC 1904 Dunajská Streda zmniejszył Árpád Bartalos.

1. HFC Humenné - FK DAC 1904 Dunajská Streda II 3:2 (0:1)
0:1 - Bognár 40'
1:1 - Mateusz Pyrka 53'
2:1 - Cicman 60'
3:1 - Lišivka 76'
3:2 - Bartalos 85'