Trafienie Daniela Lubienieckiego rozwiązało worek z bramkami

W niedzielne popołudnie odbyły się spotkania w ramach 24. kolejki norweskiej II ligi (Adeccoligaen). Zespół Sogndal Fotball zmierzył się na wyjeździe z Hønefoss BK. W wyjściowym składzie gości pojawiło się dwóch Polaków - golkiper Piotr Leciejewski i obrońca Łukasz Nadolski.

Wojciech Święch

Natomiast pomocnik Daniel Marcin Lubieniecki zaczął mecz na ławce rezerwowych przyjezdnych. Zawodnik ten pojawił się na murawie w 37. minucie, kiedy to zmienił Haralda Stormoena. Były futbolista Orląt Reszel tuż przed przerwą zdobył prowadzenie dla swojej drużyny. Wykorzystał on wówczas podyktowany rzut karny (było to jego czwarte trafienie w bieżącym sezonie ligowym).

Po zmianie stron zespół Sogndal Fotball strzelił jeszcze trzy gole. W 67. minucie piłkę w siatce umieścił Mats Solheim. Cztery minuty później żółtą kartkę ujrzał Lubieniecki. Niedługo potem było już 3:0 dla gości za sprawą Henrika Furubotna. Wynik spotkania w 80. mniucie ustalił napastnik przyjezdnych, Håvard Flo.

Wszyscy Polacy w szeregach Sogndal Fotball przebywali na boisku do końcowego gwizdka sędziego.

Hønefoss BK - Sogndal Fotball 0:4 (0:1)
0:1 - Lubieniecki (k.) 44'
0:2 - Solheim 67'
0:3 - Furubotn 76'