Sparingowo: Remis Legii ze Słowakami

W pierwszym sparingu w okresie przygotowawczym Legia Warszawa zremisowała w Austrii 1:1 z 7. zespołe słowackiej ekstraklasy MSK Żylina. Bramkę dla mistrzów Polski zdobył Tomasz Jodłowiec.

Maciej Kmita
"Jodła", który w pierwszej połowie występował na środku obrony z testowanym Raulem Bravo, a po przerwie zagrał w II linii, wpisał się na listę strzelców strzałem z 25 metrów w okienko bramki rywali. Żylina wyrównała w 86. minucie gry po efektownej przewrotce Jozefa Piacka.

W pierwszej części gry najbliżej pokonania golkipera przeciwnika był Jakub Kosecki, ale po jego strzale w 34. minucie Słowacy wybili piłkę z linii bramkowej.

Mistrzowie Polski od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu w austriackim Bad Zell, w czasie którego zagrają jeszcze sparingi z SV Ried (29.06) i Spartą Praga (03.07). Do Polski wrócą 6 lipca.

Legia Warszawa - MSK Żylina 1:1 (0:0)
1:0 - Jodłowiec 63'
1:1 - Piacek 86'

Skład Legii:

I połowa: Kuciak - Bereszyński, Raul Bravo, Jodłowiec, Wawrzyniak - Kosecki, Gol, Furman, Radović - Saganowski, Dwaliszwili.

II połowa: Skaba - Broź, Rzeźniczak, Cichocki, Brzyski - Kucharczyk, Długołęcki, Jodłowiec (70' Kopczyński), Żyro - Mikita, Ojamaa.