Puchar Tatr: Podbeskidzie w finale

W pierwszym półfinale Pucharu Tatr Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało 1:0 Sandecję Nowy Sącz i w niedzielę zagra w finale z Cracovią lub Okocimskim Brzesko, które tworzą drugą parę 1/2 finału.

Maciej Kmita

Bramkę na wagę zwycięstwa dla Górali zdobył w 17. minucie Dariusz Kołodziej, który wykończył z najbliższej odległości szybki atak swoich kolegów prawym skrzydłem. Ostatnim podaniem "Kołka" obsłużył Dariusz Łatka.

Pechowo już w 10. minucie mecz zakończył się dla Piotra Kosiorowskiego, któremu w starciu powietrznym Łatka rozciął skórę głowy.

W Podbeskidziu wystąpili testowani Ladislav Rybansky oraz Kamil Adamek. Z kolei Sandecja sprawdzała Bruno Żołądzia i czterech zawodników ze Słowacji, których tożsamości nie chciała zdradzić.

W drugim półfinale Pucharu Tatr o godzinie 19:00 zmierzą się Cracovia i Okocimski Brzesko. Zwycięzca tej pary w niedzielę o godzinie 17:00 zagra w finale turnieju z Góralami, a przegrany w meczu o 3. miejsce z Sandecją.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)
1:0 - Kołodziej 17'

Podbeskidzie: Rybansky - Górkiewicz (46' Sokołowski), Piter-Bucko, Konieczny (46' Pietrasiak), Telichowski (46' Adu) - Chmiel (46' Janeczko), Sloboda (46' Deja), Łatka (46' Kupczak, 75' Dancik), Malinowski (46' Kurowski), Kołodziej (46' Jagiełło) - Pawela (46' Adamek).

Sandecja: Cabaj (46' Testowany 4) - Makuch (46' Szeliga), Petran (46' Testowany 1), Czarnecki (46' Szarek), Mójta (46' Słaby) - Bębenek (46' Testowany 2), Szczepański (46' Orzechowski), Żołądź, Kosiorowski (11' Danek) - Zawiślan (46' Testowany 3), Tokarz (46' Certik).

Sędzia: Marcin Niewiarowski (Nowy Targ).