Artur Sobiech wrócił do gry i zdobył bramkę dla Hannoveru 96

Reprezentacyjny napastnik wznowił treningi i zdobył bramkę w meczu kontrolnym Hannoveru 96. Zespół Mirko Slomki odniósł przekonujące zwycięstwo, aplikując rywalowi aż 9 goli.

Konrad Kostorz
W niedzielne popołudnie Hannover 96 rozegrał trzeci przedsezonowy pojedynek, ale Artur Sobiech wystąpił dopiero po raz pierwszy po powrocie do Niemiec. Napastnik miał nieco dłuższy urlop niż inni zawodnicy ze względu na obowiązki reprezentacyjne "Abdula" na początku czerwca.

Drużyna Mirko Slomki nie dała żadnych szans zespołowi SV Schleswig 06 (5. szczebel rozgrywek w Niemczech) i zwyciężyła aż 9:1. Wynik w 15. minucie otworzył Sobiech, który przebywał na placu gry w pierwszej połowie, po czym został zmieniony przez Deniza Kadaha. Oprócz Polaka na listę strzelców wpisali się Jan Schlaudraff (dwukrotnie), Deniz Kadah (dwukrotnie), Edgar Prib, Adrian Nikci, Lars Stindl oraz Christopher Avevor.

Sobiech ma nieco ponad miesiąc czasu (Hannover pierwszy mecz o stawkę rozegra 3 lipca), by przekonać do siebie szkoleniowca. Konkurentami 22-latka w nowym sezonie będą Mame Diouf, Didier Ya Konan, a także Schlaudraff i Kadah.