Sparingowo: Porażka Wisły z Limanovią

Będąca beniaminkiem grupy wschodniej II ligi Limanovia pokonała w środowym sparingu Wisłę Kraków 2:1. Biała Gwiazda wystąpiła w eksperymentalnym składzie.

Maciej Kmita
Trener Wisły Franciszek Smuda zapewniał, że jego zespół na mecz z drużyną sponsorowaną przez sponsora klubu z Reymonta (firmę Szubryt) przyjedzie w najmocniejszym zestawieniu, ale okazało się, że przeciwko II-ligowcowi wystawił młodzież i zawodników testowanych: Daniela Mendie , Carlosa Eduardo , Alessandro Cellina i Jose Romo.

Wisła objęła prowadzenie w 17. minucie po akcji Romo i Celina, którą wykończył ten drugi z najbliższej odległości. Tuż przed przerwą wyrównał pozyskany z III-ligowego Lubania Maniowy Rafał Komorek, wykorzystując sytuację sam na sam z Michałem Miśkiewiczem. Wynik meczu ustalił testowany przez Limanovię gracz IV-ligowego KS Tymbark Józef Piwowarczyk. Testowany w ekipie z Limanowej był też między innymi grający ostatnio w A-klasowej Michałowiance Karamo Sane.

Był to drugi środowy sparing Limanovii. Przed południem złożona z młodzieży i testowanych drużyna Dariusza Sieklińskiego przegrała z podobnym w strukturze zespołem Cracovii.

Dla Wisły był to natomiast szósty sparing w czasie przygotowań. Wcześniej krakowianie pokonali 4:3 Nielbę Wągrowiec i 3:0 Omonię Nikozja, zremisowali 1:1 z Zawiszą Bydgoszcz i GKS-em Katowice oraz ulegli Lechowi Poznań 1:3.

W sobotę w próbie generalnej przed sezonem wiślacy zagrają u siebie z Ruchem Chorzów.

Limanovia - Wisła Kraków 2:1 (1:1)
0:1 - Celin 17'
1:1 - Komorek 43'
2:1 - Piwowarczyk 82'

Limanovia: Sotnicki (46' Kołba) - Basta, Garzeł, Kulewicz, Kępa - Pyciak, Pietras, Skiba, Komorek, Serafin - Karamo Sane. W II połowie grali także: Czajka, Marut, Cygnarowicz, Camara, Piwowarczyk, Stanek, Fundakowski, Lifa Sadio.

Wisła: Miśkiewicz - Burliga, Nalepa, Żemło (81' Kuczak), Mendie (61' Szywacz) - Kościelniak (75' Kamiński), Burdenski, Eduardo, Celin, Lech (81' Kolanko) - Jose Romo.

Sparingowo: Cracovia pokonała Limanovię

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!