David Moyes wygrał pierwszy mecz jako menedżer Manchesteru United (wideo)

W drugim sparingowym meczu jako menedżer Manchesteru United David Moyes odniósł zwycięstwo. Pokonał drużynę A-League All Stars 5:1.

Bartosz Zimkowski

Tym razem David Moyes zagrał już silnym składem, chociaż nie brakowało kilku zmienników. Już w jedenastej minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali stanął 20-letni Jesse Lingard. Młody gracz Czerwonych Diabłów sytuację wykorzystał i mistrzowie Anglii prowadzili.

Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Danny Welbeck wykorzystując podanie Ryana Giggsa. Siedem minut po zmianie stron gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Składną akcję zakończył płaskim strzałem Besart Berisha.

To było jednak wszystko na co było stać tego dnia miejscowych. Manchester United dorzucił trzy kolejne gole i wygrał zasłużenie 5:1. Po dwa trafienia zaliczyli Welbeck oraz Lingard, ale kropkę nad "i" postawił Robin van Persie. Holender zagrał przez 28 minut, ale mimo to zdołał wpisać się na listę strzelców.

A-League All Stars - Manchester United 1:5 (0:2)
0:1 - Lingard 11'
0:2 - Welbeck 34'
1:2 - Berisha 52'
1:3 - Lingard 55'
1:4 - Welbeck 70'
1:5 - van Persie 87'

Skład Man Utd: Lindegaard - Rafael, Ferdinand (45' Keane), Jones, Evra (76' Fabio) - Carrick (71' Anderson), Cleverley, Giggs (62' Van Persie), Zaha, Lingard - Welbeck (71' Januzaj).