Sparingowo: Pod okiem "Taty" Barcelona rozstrzelała Valerengę

W drugim sparingu w czasie przedsezonowych przygotowań Barcelona pokonała aż 7:0 8. zespół norweskiej ekstraklasy - Valerengę Oslo.

Maciej Kmita

Spotkanie na żywo z trybun Ullevaal Stadium oglądał nowy trener Katalończyków Gerardo Martino, który we wtorek oficjalnie został ogłoszony następcą Tito Vilanovy.

Jako pierwszy nowemu szkoleniowcowi z dobrej strony pokazał się Alexis Sanchez, który już w 3. minucie skutecznie wykończył kontratak Barcy. Chwilę później Cristian Tello pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. W obu tych sytuacjach kolegom asystował Lionel Messi, który w 12. minucie sam wpisał się na listę strzelców. Tuż przed przerwą do bramki gospodarzy trafił jeszcze Jonathan Dos Santos, wykorzystując podanie Alexisa Sancheza z prawego skrzydła.

Po zmianie stron błysnęła barcelońska młodzież. Najpierw 18-letni Kameruńczyk Dongou w przeciągu pięciu minut dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a Valerengę dobił w 84. minucie 20-letni Joan Roman.

W pierwszym letnim sparingu Duma Katalonii uległa 0:2 Bayernowi Monachium. Kolejnym rywalem Barcelony w okresie przygotowawczym będzie 30 lipca Lechia Gdańsk

Valerenga Oslo - FC Barcelona 0:7 (0:4)
0:1 - Alexis 3'
0:2 - Tello 5'
0:3 - Messi 12'
0:4 - Dos Santos 41'
0:5 - Dongou 49'
0:6 - Dongou 53'
0:7 - Joan Roman 84'

Valerenga: Hirschfeld - Larsen (57' Wawrzynkiewicz), Muri (57' González), Hgh (75' Nasberg), Thomassen (70' Diego Calvo) - Haestad (73' Zajic), Ogude (49' Solli), Berre (71' Fredheim), Anene (74' Ledjaks) - Braaten (70' Borven), Zahid (70' Fellah).

Barcelona: Pinto (46' Oier) - Montoya (60' Kiko Femenía), Bartra (60' Sergi Gómez), Mascherano (60' Planas), Adriano (60' Patric) - Song (60' Ilie), Dos Santos (60' Espinosa), Sergi Roberto (60' Joan Román) - Alexis (60' Dani Nieto), Messi (46' Dongou), Tello (60' Quintilla).