Artur Boruc i Tomasz Kuszczak zagrali w sparingowych meczach

Dwaj polscy bramkarze zagrali w sobotę w barwach swoich klubów w przedsezonowych sparingach. Tomasz Kuszczak oraz Artur Boruc pojawili się na boiskach.

Bartosz Zimkowski

Tomasz Kuszczak występuje w Brighton and Hove, a jego drużyna zmierzyła się z Villarreal CF. Polski golkiper zagrał tylko w pierwszej połowie i został pokonany przez Caniego w 40. minucie meczu. Na drugą połowę wyszedł już jego konkurent i wpuścił dwa gole. Villarreal wygrało 3:1.

Dużo lepiej spisał się Artur Boruc i jego Southampton. Święci rywalizowali z Besiktasem Stambuł i zwyciężyli 3:1. Reprezentant Polski zagrał pełne 90 minut, ale w 62. minucie został zmuszony do kapitulacji, kiedy zaskoczył go piękny strzał z 25 metrów. Jednak w ostatnim kwadransie Święci zdobyli trzy bramki i zwyciężyli.

W barwach Barnsley FC zabrakło Tomasza Cywki. Jego drużyna wygrała z Rotherham United 3:2.