Starcie na linii Real Madryt - Mourinho? Pawłowski zadebiutował (wideo)

Bardzo szybko może dojść do konfrontacji pomiędzy Jose Mourinho i jego byłym klubem - Realem Madryt. Królewscy wygrali bowiem kolejne spotkanie. Tymczasem pierwszy mecz ma za sobą Pawłowski.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W drugim meczu na tournee po Ameryce Carlo Ancelotti wystawił zespół systemem  4-4-2. O zwycięstwie nad Evertonem zadecydowała jednak broń, którą Królewscy stosują już od kilku sezonów - błyskawiczne kontrataki. Już w pierwszej połowie 2-krotnie wykorzystali szybkie wyjścia z własnej połowy, a po bramce i asyście zaliczyli Cristiano Ronaldo i Mesut Oezil. Co ciekawe, dla CR7 był to pierwszy gol po trzech spotkaniach posuchy.

Po licznych zmianach Everton zmniejszył rozmiary porażki za sprawą Nikicy Jelavicia, ale do wyrównania już nie zdołał doprowadzić. Na oba zespoły w małym turnieju czeka jeszcze po jednym meczu - Real zagra ze zwycięzcą półfinału AC Milan - Chelsea Londyn, który zostanie rozegrany w nocy z niedzieli na poniedziałek. Czyżbyśmy bardzo szybko doczekali się konfrontacji Jose Mourinho z jego byłą drużyną?

Everton - Real Madryt 1:2 (0:2)
0:1 - Cristiano Ronaldo 17'
0:2 - Oezil 31'
1:2 - Jelavić 61'

Everton: Howard - Coleman (83' Stones), Jagielka, Distin, Baines (83' Oviedo) - Mirallas (83' Deulofeu), Osman, Heitinga (68' Gibson), Fellaini (68' Barkley) - Naismith, Kone (45' Jelavić).

Real Madryt: Casillas (45' Diego Lopez) - Arbeloa (45' Carvajal), Pepe, Ramos (45' Nacho), Marcelo (45' Coentrao) - Khedira, Modrić (45' Casemiro), Isco (45' Di Maria), Oezil (85' Czeryszew) - Ronaldo (60' Jesse), Benzema (70' Kaka).

Piąte zwycięstwo w siódmym kontrolnym meczu odniosła Malaga CF. Andaluzyjczycy pokonali marokański Wydad Casablanca 1:0 po bramce Fabrice'a na początku meczu. Podopieczni Bernda Schustera wyszli ustawieniem 4-2-3-1, a po przerwie na lewym skrzydle Sergio Dudę zmienił Bartłomiej Pawłowski - "Miał więcej chęci aniżeli umiejętności" - napisał o tym debiucie jeden z andaluzyjskich portali.