Sparingowo: Chelsea lepsza od AS Romy, nie grał Skorupski

Chelsea Londyn w swoim ostatnim sparingowym meczu przed sezonem ligowym pokonała w Waszyngtonie AS Romę 2:1. Gole dla zwycięzców strzelili Lukaku oraz Lampard.

Bartosz Zimkowski

Jose Mourinho nie wystawił najsilniejszego składu przeciwko AS Romie w bramce, której nie ujrzeliśmy Łukasza Skorupskiego. W pierwszej odsłonie meczu padła tylko jedna bramka i do siatki Chelsea Londyn trafili Włosi. Erik Lamela wykorzystał błąd doświadczonego bramkarza Marka Schwarzera i wpisał się na listę strzelców.

W przerwie portugalski szkoleniowiec dokonał kilku zmian i dało to efekt. Jeden z rezerwowych Frank Lampard w 61. minucie doprowadził do wyrównania. W swoim stylu zdecydował się na uderzenie z dystansu i piłka zatrzepotała w siatce.

12 minut przed zakończeniem spotkania na murawie zameldował się Romelu Lukaku. Młody Belg został bohaterem londyńczyków, bowiem to on zdobył zwycięskiego gola. Asystę przy jego bramce zaliczył Eden Hazard.

AS Roma - Chelsea 1:2 (1:0)
1:0 - Lamela 21'
1:1 - Lampard 61'
1:2 - Lukaku 81'

AS Roma: De Sanctis - Maicon (78' Jedvaj), Benatia, Castan, Balzaretti - Bradley, Strootman, Florenzi (69' Marquinho) - Lamela, Osvaldo (69' Borriello), Totti (85' Tallo).

Chelsea:  Schwarzer (46' Blackman) - Azpilicueta (57' Ivanovic), David Luiz (46' Cahill), Terry (78' Lukaku), Bertrand - Mikel (57' Van Ginkel), Essien (46' Lampard); Moses (46' Ramires), De Bruyne (46' Oscar), Schurrle (57' Hazard) - Torres (46' Ba).

Sparingowo: Arsenal lepszy od Man City

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)