Bundesliga: Hannover rozbity w Moenchengladbach, bezradny Artur Sobiech

Piłkarze Hannoveru doznali wysokiej porażki w spotkaniu 2. kolejki niemieckiej ekstraklasy. Na murawie Borussia-Park zaprezentował się Artur Sobiech.

Konrad Kostorz
Na inaugurację ekipa Mirko Slomki pokonała 2:0 VfL Wolfsburg, a Artur Sobiech cały mecz spędził wśród rezerwowych. Tym razem szkoleniowiec posłał do boju reprezentanta Polski w 46. minucie, ponieważ hanowerczycy przed przerwą nie mieli pomysłu na konstruowanie składnych akcji i zagrażanie bramce Marka-Andre ter Stegena.

Kadrowicz Waldemara Fornalika przez wiele minut był odcięty od podań, ale w 82. minucie mógł zdobyć honorowego gola dla swojej drużyny. Sobiech uderzył w światło bramki, jednak skuteczną interwencją popisał się golkiper Gladbach.

Borussia, która w 1. kolejce zaprezentowała się z niezłej strony w Monachium, gdzie przegrała 1:3, udowodniła, że może liczyć się w walce o czołowe lokaty. Premierowe bramki dla swojego nowego zespołu zdobyli Max Kruse i Christoph Kramer, a na miarę oczekiwań wypadli skrzydłowi Patrick Herrmann oraz Juan Arango. Za tydzień dla ekipy Luciena Favre'a kolejny ważny test - wyjazdowy mecz z Bayerem Leverkusen.

Borussia M'gladbach - Hannover 96 3:0 (1:0)
1:0 - M. Kruse 21'
2:0 - Kramer 53'
3:0 - Daems (k.) 66'