Bundesliga: Bayern dogonił Borussię, trwa kryzys Schalke, 20 goli i 7 czerwonych kartek!

Podopieczni Pepa Guardioli dopiero w 69. minucie sforsowali defensywę FC Nuernberg. Podobnie jak Bawarczycy komplet punktów na koncie mają Bayer Leverkusen oraz FSV Mainz.

Konrad Kostorz

Szkoleniowiec Bayernu postanowił od 1. minuty posłać do boju Mario Goetzego, który tym samym zaliczył debiut w oficjalnym meczu aktualnego mistrza Niemiec. 21-latek kilka razy pokazał się z dobrej strony, jednak jego występ nie okazał się zbyt błyskotliwy.

Pierwsza połowa w wykonaniu Bawarczyków była beznadziejna. Gospodarze grali zbyt wolno, zbyt przewidywalnie i niewiele brakowało, a straciliby gola - w 15. minucie najgroźniejszy w zespole Norymbergi Daniel Ginczek oddał strzał w poprzeczkę!

Zespół Josepa Guardioli mimo rozczarowującej postawy mógł i powinien objąć prowadzenie, bowiem Arjen Robben w zupełnie niegroźnej sytuacji oszukał Pera Nilssona i wywalczył rzut karny. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł David Alaba i uderzył w taki sposób, że... Raphael Schaefer bez trudu złapał futbolówkę!

Po zmianie stron Bawarczycy przyśpieszyli i ekipę Michaela Wiesingera kilka razy ratować musiał Schaefer. Miejscowi rozkręcili się na dobre, gdy na murawie zameldował się Thomas Mueller, zmieniając bezbarwnego Thiago Alcantarę. Reprezentant Niemiec co chwila siał popłoch wśród gości i stwarzał ogromne zagrożenie dla bramki FCN.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Bawarczycy wynik otworzyli wreszcie w 69. minucie, kiedy Franck Ribery precyzyjnym strzałem głową zamknął dośrodkowanie Philippa Lahma. Drugiego gola strzelił po fenomenalnej indywidualnej akcji i minięciu trzech rywali Robben. W końcówce obrońcy tytułu mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, m.in. Xherdan Shaqiri trafił w słupek.

Po trzech kolejkach Bayern ustępuje Borussii Dortmund tylko gorszym stosunkiem bramek. Następny mecz - wyjazdowy pojedynek z SC Freiburg - Manuela Neuera i spółkę czeka już we wtorek 27 sierpnia.

W ligowej tabeli tuż za BVB i tuż przed Bayernem plasują się Aptekarze, którzy po emocjonującym spotkaniu pokonali Gladbach. Na uwagę zasługuje kolejny kapitalny występ Sidneya Sama, który dwukrotnie zmusił do kapitulacji Marka-Andre ter Stegena i zaliczył asystę. Z dorobkiem bramki i dwóch asyst spotkanie zakończył natomiast Stefan Kiessling, który zdołał strzelić swojego gola numer 100 w Bundeslidze. Warto odnotować, że przy bramce na 2:2 dla gości fatalny błąd popełnił golkiper Bayeru Bernd Leno, a Sebastian Boenisch tradycyjnie rozegrał całe spotkanie w roli lewego obrońcy.

Udany występ w barwach Hannoveru zaliczył Artur Sobiech, zaś jego zespół sięgnął po cenne 3 "oczka". Polak był bliski strzelenia pierwszej bramki w sezonie ligowym, ale jego strzał z początku drugiej połowie zdołał obronić Timo Hildebrand. Z kolei 14. minucie "Abdul" brał udział w akcji, w której Benedikt Hoewedes sfaulował Mame Dioufa i wyleciał z boiska. Emocji na AWD-Arena było co niemiara, a Schalke ostatecznie wyjechało z Hanoweru z pustymi rękami. Zespół Jensa Kellera po trzech kolejkach ma na koncie tylko punkt!

Szalony mecz zobaczyło 25 tysięcy widzów na Rhein-Neckar Arena. W 10. minucie rezultat otworzył Sejad Salihović, by po chwili uderzyć Juliana Schustera i otrzymać czerwoną kartkę Wieśniaki długo grały w osłabieniu, by ostatecznie kończyć mecz w przewadze, bowiem z boiska wylecieli także Francis Coquelin oraz Admir Mehmedi. Odnotować należy, że ponownie na listę strzelców wpisał się pukający do bram reprezentacji Niemiec Kevin Volland, a Eugen Polanski rozegrał 72 minuty. Dla Freiburga punkt wywieziony z Sinsheim jest pierwszą zdobyczą w tym sezonie.

Tempa nie zamierza zwalniać FSV Mainz, który zwyciężył po raz trzeci i ponownie ogromna w tym zasługa rewelacyjnego Nicolaia Muellera. 25-latek dzięki golowi strzelonemu Wolfsburgowi wysunął się na czoło klasyfikacji strzelców! Wcześniej do bramki Diego Benaglio trafił Eric-Maxim Choupo-Moting, a za faul taktyczny na Muellerze "czerwień" ujrzał nowy nabytek Wilków, Luiz Gustavo.

Trwa dobra seria Herthy, która uporała się z HSV. Berlińczycy mieli sporo szczęścia i świetnie dysponowanego Thomasa Krafta między słupkami. Jedynego gola w meczu zdobył po kombinacyjnej akcji całej drużyny Adrian Ramos, a następnie golkiper beniaminka w wielkim stylu obronił strzały Maximiliana Beistera oraz Rafaela van der Vaarta. Rothosen po trzech kolejkach - podobnie jak Schalke - mają tylko punkt na koncie.