Premier League: Artur Boruc bez czystego konta

Artur Boruc nie zdołał zachować czystego konta w drugim meczu z rzędu. Southampton zremisowało z Sunderlandem 1:1. Polak rozegrał pełne 90 minut.

Bartosz Zimkowski

Przed tygodniem Southampton wygrało na wyjeździe z West Bromwich Albion. Artur Boruc zachował czyste konto. Teraz Święci byli faworytem w pojedynku z Sunderlandem, jednak już w trzeciej minucie polski bramkarz został pokonany przez reprezentanta Włoch Emanuele'a Giaccheriniego. Dla niego było to pierwsze trafienie w Premier League od momentu przeprowadzki z Juventusu Turyn.

Southampton rzuciło się od odrabiania strat, ale ani świeżo upieczony reprezentant Anglii Rickie Lambert ani też nowy nabytek i zarazem najdroższy zawodnik w historii klubu Pablo Osvaldo nie potrafili znaleźć recepty na pokonanie bramkarza rywali. Dopiero tuż przed samym końcem Jose Fonte zapewnił Southampton remis.

W innym spotkaniach padły głównie remisy. W dwóch z nich kibice nie zobaczyli ani jednej bramki. Drugiej porażki doznał beniaminek Crystal Palace, chociaż pojedynek ze Stoke City zaczął od strzelenia gola. Uczynił to nowy snajper Orłów Marouane Chamakh, który do niedawna grał dla Arsenalu Londyn. Ostatecznie to Stoke zwyciężyło 2:1.