Anglia: Drugoligowiec z Bartoszem Białkowskim napędził strachu Liverpoolowi

Notts County z Bartoszem Białkowskim między słupkami napędził sporo strachu Liverpoolowi FC w rozgrywkach Pucharu Ligi Angielskiej.
Bartosz Zimkowski

Silny skład wystawił Brendan Rodgers w spotkaniu z Notts County (trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii). Między słupkami gości stanął Bartosz Białkowski, lecz już po 30. minutach dwukrotnie sięgnął do własnej siatki. Nikt wówczas nie przypuszczał, że drugoligowiec podniesie się. Tymczasem w drugiej połowie sensacyjnie zdobył dwa gole i doprowadził do dogrywki. W niej z powodów zdrowotnych boisko opuścił Kolo Toure i The Reds grali w osłabieniu. Wzięli się jednak w garść i wbili rywalom dwa kolejne gole i wygrali ostatecznie 4:2. Liverpool FC awansował do kolejnej rundy, jednak Notts County napędziło trochę strachu utytułowanemu rywalowi.

W meczu Barnsley FC - Southampton zagrał tylko Tomasz Cywka. Polak pojawił się na murawie na ostatnie 24 minuty, jednak jego zespół przegrał ze Świętymi aż 1:5. Między słupkami drużyny gości zabrakło Artura Boruca. Klub z Premier League zagrał bowiem w rezerwowym składzie.

Jedna drużyna z Premier League odpadła z rozgrywek na tym etapie. Bristol City (League One) ograło Crystal Palace.