Serie A: Juventus ponownie rozbił Lazio, kolejny gol Carlosa Teveza

Podobnie jak w meczu o Superpuchar Włoch w 2. kolejce Serie A Bianconeri nie dali szans Lazio. Honorowego gola dla Biancocelestich strzelił Miroslav Klose.

Konrad Kostorz

18 sierpnia na Stadio Olimpico w Rzymie zespół Antonio Conte w potyczce o Superpuchar Włoch pokonał ekipę Vladimira Petkovicia 4:0. W pojedynku ligowym Stara Dama znów strzeliła cztery gole, ale tym razem Gianluigiemu Buffonowi nie udało się zachować konta.

Wynik na Juventus Stadium otworzył Arturo Vidal po świetnym podaniu Paula Pogby. W 27. minucie Chilijczyk ponownie zmusił do kapitulacji Federico Marchettiego, a w tym przypadku asystę zapisał na swoim koncie Leonardo Bonucci.

Stołecznej drużynie błyskawicznie udało się złapać kontakt z mistrzem Italii po tym, jak Miroslav Klose dobił strzał Hernanesa. Lazio poczuło krew i zaczęło śmielej atakować, lecz Juventus wybronił się, by po zmianie stron wyprowadzić kolejny cios. Tym razem piłkę do siatki skierował Mirko Vucinić.

Biancocelestim skrzydła podcięła druga żółtą, a w konsekwencji czerwona kartka dla Hernanesa. W końcówce meczu rzymianie nie zdołali już zmusić do wysiłku miejscowych, a rezultat ustalił Carlos Tevez. Argentyńczyk w 72. minucie oddał strzał w poprzeczkę, by kilka chwil później poprawił technicznym uderzeniem sprzed pola karnego.

Warto nadmienić, że Tevez rozegrał w barwach Juventusu trzecie oficjalne spotkanie i zdobył trzeciego gola.

Juventus Turyn - Lazio Rzym 4:1 (2:1)
1:0 - Vidal 15'
2:0 - Vidal 27'
2:1 - Klose 29'
3:1 - Vucinić 49'
4:1 - Tevez 80'

Juventus: Buffon - Barzagli (82' Ogbonna) Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner (79' Isla), Vidal, Pirlo, Pogba, Asamoah - Vucinić (82' Quagliarella), Tevez.

Lazio: Marchetti - Cavanda (72' Floccari), Cana, Novaretti, Radu - Biglia (65' Ledesma), Gonzalez - Candreva, Hernanes, Lulić - Klose (82' Ederson).

Czerwona kartka: Hernanes /63' za drugą żółtą/ (Lazio Rzym).

Serie A: Triumf SSC Napoli na wyjeździe, znakomity Hamsik, pierwszy gol Higuaina

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)