WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Źle się dzieje w Śląsku! Jest wniosek o ogłoszenie upadłości układowej Spółki

Zarząd WKS Śląsk Wrocław SA, zgodnie z obowiązującym prawem, zmuszony jest do złożenia w sądzie wniosku o ogłoszenie upadłości układowej Spółki. Klub wystosował specjalne oświadczenie.
Artur Długosz
Artur Długosz

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU WKS ŚLĄSK WROCŁAW SA

W związku ze zgłoszeniem przez głównych akcjonariuszy Spółki wielomilionowych roszczeń pieniężnych, przy jednoczesnym niewywiązywaniu się z podjętych przez nich wcześniej zobowiązań finansowych, zarząd WKS Śląsk Wrocław SA, zgodnie z obowiązującym prawem, zmuszony jest do złożenia w sądzie wniosku o ogłoszenie upadłości układowej Spółki.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

W ocenie zarządu działania obydwu właścicieli Śląska od dłuższego czasu nie mają na celu poprawy sytuacji finansowej, a jedynie zabezpieczenie swoich własnych interesów majątkiem Spółki. W ostatnich dniach główni akcjonariusze wysunęli wobec Spółki wielomilionowe roszczenia, znacząco przewyższające jej możliwości finansowe. Co więcej, roszczenia te są wyłącznie efektem nieporozumień pomiędzy współwłaścicielami Spółki, którzy postanowili przenieść na jej barki wzajemne rozliczenia dotyczące niedoszłej inwestycji w centrum handlowe oraz nieudanego podniesienia kapitału zakładowego Spółki. Śląsk Wrocław stał się tym samym zakładnikiem w sporze pomiędzy głównymi akcjonariuszami. Wiosną, podczas procesu licencyjnego, główni akcjonariusze zobowiązali się do dalszego finansowania Spółki.

W oparciu o te gwarancje, za przyzwoleniem Rady Nadzorczej, zarząd Spółki podejmował kolejne zobowiązania finansowe, związane m.in. ze sprowadzaniem nowych piłkarzy. Niestety, wbrew pisemnym obietnicom, główni akcjonariusze od tego czasu nie uczynili nic w celu poprawienia sytuacji finansowej Spółki. Zarząd od wielu miesięcy informował Radę Nadzorczą i właścicieli Spółki o pogarszającej się sytuacji ekonomicznej i problemach związanych z bieżącym funkcjonowaniem. Apele te były jednak ignorowane. Spółka od dawna funkcjonuje wyłącznie dzięki środkom wypracowanym samodzielnie - wpłat od sponsorów, praw telewizyjnych, stale rosnących przychodów z dnia meczowego oraz transferów. Środki te jednak są na wyczerpaniu, a obaj akcjonariusze - zamiast wywiązać się z wcześniejszych obietnic - wysuwają kolejne roszczenia, które w założeniu mają wywrzeć presję na przeciwnej stronie, ale sprowadzają się jedynie do pogorszenia stanu klubowych finansów.

Przedłużające się kłopoty finansowe Spółki oraz wyniszczający konflikt pomiędzy współwłaścicielami stawiają pod znakiem zapytania przyszłość Śląska Wrocław. Dlatego, w celu zapewnienia przetrwania zagrożonej bankructwem Spółki, zarząd zdecydował się na rozpoczęcie procedury upadłościowej w wariancie układowym. Celem tej procedury jest zawarcie porozumienia, które zapewni wszystkim wierzycielom zaspokojenie ich roszczeń. Przede wszystkim zaś upadłość układowa jest szansą na przetrwanie Spółki i redukcję jej zobowiązań finansowych.

Rozpoczęcie procedury upadłościowej nie jest jednoznaczne z likwidacją Spółki. Co więcej, wniosek w tej sprawie w każdej chwili można wycofać z sądu. By tak się jednak stało, Śląsk Wrocław nie może być dłużej polem bitwy pomiędzy jego właścicielami. Dlatego zarząd Spółki zwraca się z apelem do głównych akcjonariuszy o zaprzestanie sporów i dojście do porozumienia zarówno w sprawie wzajemnych rozliczeń z przeszłości, jak i pomysłów na dalsze funkcjonowanie. Bez osiągnięcia tego konsensusu przyszłość Śląska Wrocław, najbardziej utytułowanego polskiego klubu piłkarskiego ostatnich lat, jawi się w czarnych barwach.

W imieniu zarządu WKS Śląsk Wrocław SA

Piotr Waśniewski
Michał Domański
Śląsk upadnie? Miasto Wrocław wydało oświadczenie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (42):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Kris_IV 0
  ;-) Generalnie szybko nie wrócą nawet z Fergusonem :) A Rumak ma swoje plusy i minusy :D Nie umie rozpocząć sezonu, ale gwarantuje w miarę logiczny koniec (przynajmniej tak było dotychczas). Jak zmądrzeje i posadzi Ślusarza, Teodorczyka i ... kurde :D Vojo odpadł... no więc jak zagramy bez napastnika to będzie ok ;D
  miro7 Jak wezma na ,,trenera,, Rumaka,to na pewno nie:-)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • miro7 0
  Jak wezma na ,,trenera,, Rumaka,to na pewno nie:-)
  Kris_IV Koleś :D nie masz pojęcia co to słowo znaczy. I nie wiesz nawet, że aby do niej doszło, spełnić trzeba masę warunków. I taki np. Solorz może zrobić im koło dupy bez problemów. Zakładam, że jest nie jedynym wierzycielem w spółce. On prawdopodobnie nie ma wobec niej żadnych zobowiązań - jak znam życie, to ludzie tacy jak On mają bardzo dobrze przygotowane papierki. Więc pogadamy, jak ta szopka się skończy. I nawet nie życzę wam rozpoczynać od 4 ligi, bo tak szybko nie wrócicie...
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Kris_IV 0
  Koleś :D nie masz pojęcia co to słowo znaczy. I nie wiesz nawet, że aby do niej doszło, spełnić trzeba masę warunków. I taki np. Solorz może zrobić im koło dupy bez problemów. Zakładam, że jest nie jedynym wierzycielem w spółce. On prawdopodobnie nie ma wobec niej żadnych zobowiązań - jak znam życie, to ludzie tacy jak On mają bardzo dobrze przygotowane papierki. Więc pogadamy, jak ta szopka się skończy. I nawet nie życzę wam rozpoczynać od 4 ligi, bo tak szybko nie wrócicie...
  Adam Para upadłość układowa! poczytaj niebieski pionku! żeby Solorz chciał coś zakwestionować musi wpłacić 25 melonów,a niestety kredytu już nie dostanie!
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (39)
Pokaż więcej komentarzy (42)
Pokaż więcej komentarzy (42)
Pokaż więcej komentarzy (42)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×