LM: Mnóstwo goli na inaugurację, wpadka Juventusu, wielki start Realu!

Aż trzydzieści goli padło w ośmiu wtorkowych meczach 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Piorunujący początek nowej edycji zaliczył Real Madryt, który zdemolował na wyjeździe Galatasaray 6:1!

Szymon Mierzyński
Królewscy zwyciężyli w Stambule w imponującym stylu, a hat-trick skompletował Cristiano Ronaldo. Turkom nie udał się zatem rewanż za przegrany dwumecz 1/4 finału w poprzednim sezonie. Wicemistrz Hiszpanii nie może być jednak w pełni zadowolony. Powód? Powracający między słupki po długiej przerwie Iker Casillas zaliczył zaledwie 15-minutowy występ. Doświadczony golkiper zderzył się z Sergio Ramosem i musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Zawiódł inny faworyt grupy B, Juventus Turyn. Stara Dama tylko zremisowała na stadionie Parken z FC Kopenhaga i w ten sposób powtórzyła "wyczyn" z ubiegłego roku, gdy uzyskała identyczny wynik z innym duńskim zespołem, FC Nordsjaelland.

Hitem wtorkowego wieczoru okrzyknięto pojedynek Manchesteru United z Bayerem Leverkusen. Przewidywania nie znalazły jednak pokrycia w rzeczywistości, bo choć na Old Trafford nie zabrakło goli, to gospodarze zwyciężyli dość pewnie. W coraz wyższej formie znajduje się Wayne Rooney, który skompletował dublet i chyba zaczyna powoli zapominać o tym, że latem chciał opuścić ekipę Davida Moyesa. 90 minut na murawie spędził Sebastian Boenisch, który podobnie jak pozostali koledzy z obrony, nie zaliczył udanego występu.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Zdecydowanie więcej spodziewano się po Realu Sociedad. Hiszpańska ekipa, która powróciła do Champions League po dekadzie, była faworytem starcia z Szachtarem Donieck, lecz w pierwszej połowie zmarnowała sporo klarownych sytuacji, a po przerwie została skarcona dwoma trafieniami Alexa Teixeiry. Komplet punktów wywalczony na Estadio Anoeta znacznie zwiększył szanse Ukraińców na wyjście z trudnej grupy A.

Nie zawiedli inni faworyci. W grupie C Benfica Lizbona potrzebowała zaledwie pół godziny, by zapewnić sobie triumf nad RSC Anderlechtem, zaś Paris Saint-Germain bez najmniejszych kłopotów zainkasowało komplet oczek w Pireusie. Triumf mistrza Francji byłby nawet wyższy niż 4:1, ale w 82. minucie Zlatan Ibrahimović nie wykorzystał rzutu karnego (jego strzał obronił Roberto).

W grupie D też wszystko potoczyło się gładko. Bayern Monachium bez trudu ograł CSKA Moskwa 3:0, a identyczny wynik padł w Pilznie, gdzie Viktoria musiała uznać wyższość Manchesteru City. O ile jednak Bawarczycy strzelali gole w większym przedziale czasowym, to The Citizens zaliczyli stosunkowo słabą pierwszą połowę, by totalnie zdominować Czechów na początku drugiej. Wszystkie bramki dla ekipy Manuela Pellegriniego zostały zdobyte między 48. a 58. minutą.