Zagłębie wywalczyło trzy punkty, a kibice tańsze bilety (relacja)

Victoria Koronowo do tej pory była drużyną, która mało bramek strzelała, ale też niewiele ich traciła. Po meczu z Zagłębiem okazało się, że o ile problemy ze skutecznością podopieczni Macieja Karabasza mają nadal, to potrafią też przegrać różnicą kilku bramek. I to z drużyną, która do tej pory na własnym boisku nie zachwycała.

Piotr Tafil
Piotr Tafil

- Przegraliśmy na własne życzenie, po trzech indywidualnych błędach - mówił po meczu zawodnik gości Tomasz Rogóż. Rzeczywiście, jedna z najlepszych linii defensywnych ligi, tym razem spisała się fatalnie. Już w drugiej minucie nieporozumienie między piłkarzami Victorii wykorzystał Krzysztof Myśliwy, który przejął piłkę i wygrał pojedynek z bramkarzem. - W ten sposób zawalił się na nasz plan. Chcieliśmy za wszelką cenę przetrwać pierwsze piętnaście minut - komentował później trener drużyny z Koronowa Maciej Karabasz.

Na jednej bramce się nie skończyło. Nie minął jeszcze kwadrans, o którym mówił Karabasz, a po koronkowo wykonanym rzucie rożnym wynik podwyższył stoper Adrian Marek. - Na treningach bardzo pracujemy nad stałymi fragmentami gry. Wreszcie to, co ćwiczymy zaczęło nam wychodzić w spotkaniach ligowych. - cieszył się drugi trener Zagłębia Gerard Juszczak.

Ostateczny cios sosnowiczanie zadali już po przerwie. Kolejny błąd popełnili obrońcy gości, Krzysztof Bodziony przytomnie zagrał do wychodzącego na pozycję Myśliwego, a ten po kilkudziesięciometrowym rajdzie z piłką został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza Roberta Tomaszewskiego. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Rafał Bałeckii ustalił wynik meczu na 3:0.

Piłkarze Zagłębia mogli rywalom zaaplikować jeszcze więcej bramek, ale wysokie prowadzenie trochę ich uśpiło. Zaczęły się nonszalanckie zagrania i indywidualne popisy. Kilka razy podopieczni Miroslava Copjaka woleli nie widzieć lepiej ustawionych kolegów. Wprowadzony w drugiej połowie Daniel Niedzielski minął dwóch obrońców gości, wpadł w pole karne, ale zamiast podać do partnerów, stracił piłkę w kolejnym indywidualnym pojedynku.

Mimo to, zwycięstwo gospodarzy ani przez moment nie było zagrożone. Wszystko dzięki pewnej grze linii obronnej, ale też nieudolności ofensywnej piłkarzy z Koronowa. Jedyne na co stać było zawodników Victorii, to strzały z dystansu, w dodatku bardzo niecelne. Największe zagrożenie pod własną bramką sosnowiczanie stworzyli sobie sami, kiedy po uderzeniu zza pola karnego, piłka odbiła się od jednego z graczy Zagłębia i omal nie zmyliła Macieja Gostomskiego.

Warto też dodać, że sosnowieccy kibice wywalczyli sobie w sobotę obniżkę cen biletów na najbliższy mecz ligowy. Nie najlepsza pogoda i mało interesujący przeciwnicy sprawiają, że frekwencja na Stadionie Ludowym daleka jest od ideału. Od początku spotkania z Victorią, kibice głośno domagali się obniżki cen. Tuż po przerwie stadionowy spiker poinformował o tym, że decyzją dyrektora Zagłębia Jerzego Luli, bilety na sobotni mecz z Czarnymi Żagań będą o połowę tańsze.

Zagłębie Sosnowiec - Victoria Koronowo 3:0 (2:0)
1:0 - Myśliwy 2'
2:0 - Marek 14'
3:0 - Bałecki 51'(k)

Zagłębie Sosnowiec: Gostomski - Jacek, Marek, Białek, Bartos, Kłoda (61'Smolec), Berliński, Bodziony, Pietrzak (81'Błażejewski), Bałecki, Myśliwy (77'Niedzielski).

Victoria Koronowo: Tomaszewski - Stoppel, Raszka, Poznański (62'Kordowski), Talarek (52'Glazik), Rogóż, Kardasz, Kujawka (59' Raczyński), Mądrzejewski, Kanik.

Sędzia: Grzegorz Dubiel (Kraków).

Widzów: 1000.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!