Bundesliga: Bert van Marwijk już odmienił HSV, klasyczny hat-trick w 8 minut!

Po niezwykle efektowne zwycięstwo sięgnęli w 8. kolejce Bundesligi piłkarze z Hamburga, a formą zaimponował duet van der Vaart - Lasogga.

Konrad Kostorz

W pierwszym meczu w roli trenera HSV Bert van Marwijk musiał zadowolić się jednym "oczkiem". Przed tygodniem we Frankfurcie padł remis 2:2, który biorąc pod uwagę fakt, jak wcześniej prezentował się zespół, był wynikiem jak najbardziej korzystnym dla Rothosen.

Po tygodniu dalszych treningów pod okiem holenderskiego fachowca hamburczycy udali się do Norymbergi. Ekipa Markusa Weinzierla nie jest wprawdzie potentatem, ale wcześniej doznała tylko dwóch porażek, a w Monachium z Bayernem remisowała aż do 69. minuty.

Wynik otworzył pięknym strzał Rafael van der Vaart, udowadniając, że wciąż stać go na bardzo wiele. Dla rodaka nowego szkoleniowca było to już 4. trafienie w tym sezonie ligowym. Prawdziwy koncert HSV rozpoczął się po zmianie stron, a popis gry dał Pierre-Michel Lasogga. 21-letni napastnik wypożyczony z Herthy Berlin w ciągu 8 minut trzykrotnie zmusił do kapitulacji Raphaela Schaefera, choć trzeba przyznać, że duża w tym zasługa fatalnie dysponowanej defensywny FCN.

Osiągnięcie Lasoggi budzi respekt, ale nie jest rekordowe. Szybsi w Bundeslidze byli Michael Toennies (hat-trick w 5 minut dla MSV Duisburg w 1991 roku), Nobert Dickel (6 minut, Borussia Dortmnund, 1988) oraz Herber Laumen (7 minut, Borussia M'gladbach, 1967).

Dzieła zniszczenia zespołu z północy Bawarii dopełnił Tolgay Arslan, który wykorzystał niepewną interwencję bramkarza. Ekipa van Marwijka wygrała wysoko i przekonująco, ale w tabeli wciąż zajmuje niską pozycję - 14. W następnej kolejce Hamburg zmierzy się na własnym terenie z VfB Stuttgart.

Spotkanie kończące 8. kolejkę zakończyło się podziałem punktów. Po ponad godzinie gry Eintrachtowi z pomocą przyszli Oliver Baumann i Christian Guenter, którzy na spółkę sprokurowali bramkę samobójczą. Drużyna Christiana Streicha, wciąż czekająca na premierowe zwycięstwo w sezonie ligowym, nie poddała się i zdołała wyrównać. Gola po centrze Jonathana Schmida strzelił piłkarz, który uratował Freiburgowi remis z Bayernem Monachium - Nicolas Hoefler.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.