Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Niesportowe zachowanie piłkarzy Siarki

Po zakończeniu meczu w Stalowej Woli piłkarze Siarki Tarnobrzeg mieli powody do radości. Na środku murawy odtańczyli taniec radości, ale nie obyło się bez niesportowych emocji.
Kamil Górniak
Kamil Górniak

Jednak w pewnym momencie zawodnicy z Tarnobrzega zareagowali na słowne zaczepki kibiców i w sposób wulgarny, niegodny profesjonalnego sportowca odpowiedzieli fanom Stali. To rozzłościło nie tylko sympatyków zielono-czarnych, ale i samych piłkarzy. Doszło na murawie do szamotaniny między zawodnikami obu ekip. Dodatkowo schodzący do szatni zawodnicy wdarli się w słowne utarczki z kibicami zasiadającymi na sektorze VIP. Chłodne głowy innych kolegów zapobiegły być może nawet kolejnym rękoczynom.

- Było nerwowo. Piłkarze Siarki cieszyli się z wygranej, też bym się cieszył, ale nie w taki sposób. Tak się nie robi. Nie odpowiada się kibicom bzdurnych rzeczy. Musiałem zareagować. Było nerwowo, ale to nie my byliśmy prowodyrami tego zajścia, ale gracze z Tarnobrzega - powiedział kapitan Stalówki Tomasz Wietecha.

- Może za bardzo odwróciliśmy się do kibiców i za bardzo wzięli sobie to do serca. Nie chcieliśmy podburzać fanów. Trzeba wszystko zrozumieć, rangę meczu, emocje. Szkoda, że nie było naszych kibiców, bo zapewne podeszlibyśmy do nich i razem się cieszyli i nie byłoby tej nerwowej atmosfery - stwierdził z kolei Daniel Koczon, napastnik Siarki.

Po meczu za swoje zachowanie jak i zawodników Stali przepraszał trener Paweł Wtorek. Szkoleniowiec zielono-czarnych nie chciał jednak komentować zajść. Z kolei opiekun Siarki Tomasz Tułacz stwierdził: - To są derby, którym zawsze towarzyszą różne emocje. Nie widzę nic złego, że piłkarze po meczu cieszą się ze zwycięstwa. A tutaj dochodzi do przepychanek. Piłkarze Stali w poprzednim sezonie również cieszyli się z wygranej i jakoś było spokojnie. Emocje derbowe emocjami, ale taka postawa piłkarzy nie powinna mieć miejsca na żadnym obiekcie, przynajmniej w rozgrywkach centralnych.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1):
 • daro_tbg Zgłoś komentarz
  dlaczego nie napiszesz o bójce którą wywołali pseudo kopacze ze wsi pławo na czele z nabuzowanym sterydami wietechą i rudym trenerzyną?
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×