Ligue 1: Gol Ludovika Obraniaka, pechowy remis Girondins Bordeaux

Girondins Bordeaux było o krok od cennego zwycięstwa z Olympique Lyon, a mogło to uczynić dzięki bramce Ludovika Obraniaka. W samej końcówce Les Gones zdołali jednak wyrównać.

Szymon Mierzyński
Były reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 62. minucie i nic nie wskazywało na to, że goście roztrwonią skromne prowadzenie. Dlaczego? Zaledwie pięć minut później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Alexandre Lacazette. Mimo to osłabieni miejscowi wyszarpnęli remis, gdyż w samej końcówce do siatki Cedrica Carrasso trafił rezerwowy Jimmy Briand.

Remis wywalczyło także AS Monaco. Ekipa Claudio Ranieriego znakomicie rozpoczęła starcie z FC Sochaux i po dziesięciu minutach miała już dwubramkową zaliczkę. Po przerwie ją jednak straciła i ostatecznie musiała się zadowolić jednym oczkiem.

Aż pięć goli padło w konfrontacji AS Saint-Etienne z FC Lorient. Gospodarze wygrali 3:2 i zajmują aktualnie 7. miejsce w tabeli.