Bundesliga: Eintracht w kryzysie, derby dla Stuttgartu po dwóch golach 17-latka

W dwóch niedzielnych meczach 12. kolejki Bundesligi kibice zobaczyli pięć goli, a po cenne zwycięstwa sięgnęli piłkarze FSV Mainz oraz VfB Stuttgart.

Konrad Kostorz

Tylko dwa zwycięstwa w dwunastu spotkaniach ligowych odniosły Orły. Eintracht w niedzielne popołudnie przegrał po raz trzeci z rzędu w Bundeslidze, ulegając FSV. Jedyny gol w meczu padł w 88. minucie po strzale Erika-Maxima Choupo-Motinga, któremu asystował Zdenek Pospech.

Drużyna Armina Veha w Moguncji zaprezentowała się zaskakująco słabo i stworzyła niewiele dogodnych sytuacji. Znacznie więcej działo się pod bramką Kevina Trappa, a świetnym okazji nie wykorzystali Shinji Okazaki oraz Sebastian Polter.

Po klęsce 1:6 w Dortmundzie szybko podnieśli się zawodnicy Thomasa Schneidera, którzy wygrali w derbach Badenii-Wirtembergii. Na początku spotkania błysnął Vedad Ibisević, który strzelił 8. gola w sezonie i asystował przy trafieniu Timo Wernera. Wspomniany 17-letni Niemiec w 82. minucie rozstrzygnął losy spotkania, pokonując Olivera Baumanna po ładnej akcji.

Freiburg spisał się słabo i wciąż plasuje się w strefie spadkowej. W niedzielę ponad przeciętność wybił się jedynie Mike Hanke, który wpisał się na listę strzelców ledwie kilkadziesiąt sekund po tym, jak pojawił się na placu gry.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.