Bundesliga: Gladbach wkrótce na podium? Wygrali czwarty raz z rzędu! (wideo)

Borussia M'gladbach nie zwalnia tempa. Zespół Luciena Favre'a bez trudu zwyciężył w Stuttgarcie i umocnił się na 4. pozycji w tabeli Bundesligi.

Konrad Kostorz

Mecz inaugurujący 13. kolejkę niemieckiej ekstraklasy zapowiadał się bardzo ciekawie. Na Mercedes-Benz Arena dobrej gry oraz interesujących akcji nie zabrakło, ale gospodarze byli znacznie słabsi od przyjezdnych i nie potrafili podjąć z Die Fohlen równorzędnej walki.

Od pierwszego gwizdka zarysowała się przewaga Gladbach, którą udokumentował Raffael po świetnym podaniu Patricka Herrmanna. Die Schwaben pogrążył w 73. minucie Oscar Wendt, oddając precyzyjny strzał z powietrza i nie dając żadnych szans Svenowi Ulreichowi. Przy stanie 2:0 drużyna Luciena Favre'a stworzyła sobie jeszcze sporo dogodnych okazji po szybkich kontratakach, lecz skuteczności zabrakło Maxowi Krusemu i Herrmannowi.

Gol na 1:0 dla gości:

Wśród gospodarzy najkorzystniej zaprezentował się Timo Werner. 17-latek zwłaszcza w pierwszej połowie niepokoił defensywę Borussii i dwukrotnie stanął przed szansą pokonania Marka-Andre ter Stegena, jednak zabrakło mu doświadczenia i zimnej krwi.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Gladbach na początku sezonu nie radzili sobie w meczach wyjazdowych, ale przełamali złą serię i w efekcie w ostatnich sześciu meczach zgromadzili aż 15 punktów. Do Borussii Dortmund i Bayeru Leverkusen ekipa z Borussia-Park traci tylko 3 "oczka", a w czterech ostatnich kolejkach rundy jesiennej aż trzykrotnie zagra przed własną publicznością (z Freiburgiem, Schalke i Wolfsburgiem).

VfB Stuttgart - Borussia M'gladbach 0:2 (0:1)
0:1 - Raffael 37'
0:2 - Wendt 73'