Serie A: Zobacz gola Kamila Glika z Lazio, Polak świetny także w obronie (wideo)

Kamil Glik otrzymał bardzo wysokie oceny za występ przeciwko niedawnemu pogromcy Legii Warszawa. Polaka doceniono za zdobycie bramki i solidną postawę w defensywie.

Konrad Kostorz

Jak już informowaliśmy, gol Kamila Glika strzelony w 19. minucie zapewnił Torino FC cenne zwycięstwo nad Lazio Rzym w spotkaniu 15. kolejki Serie A. Polak nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Federico Marchettim po podaniu Danilo D'Ambrosio. Jak przez 90 minut spisywał się w defensywie?

"Był liderem obrony, stwarzał zagrożenie pod bramką rywali po stałych fragmentach" - napisały włoskie portalu, przyznając kapitanowi zwycięskiego zespołu wysokie noty. Od Torino Today Glik otrzymał ocenę "6,5" (skala 1-10), natomiast według tuttomercatoweb.com oraz CalcioNews24 reprezentant Polski zasłużył na "7". Równie korzystnie jak 25-latek wypadł jeszcze tylko D'Ambrosio.

Warto dodać, że Glik wystąpił w podstawowym składzie dzięki absencji narzekającego na uraz Cesarego Bovo. Świetna postawa Polaka może sprawić, że trener Giampiero Ventura ponownie zacznie uważać go za podstawowego stopera.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Serie A: Kamil Glik bohaterem meczu z Lazio, gol Polaka zadecydował o zwycięstwie!

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)