Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Warta Poznań pożegnała trzech piłkarzy, jedna niespodziewana decyzja

Kadra Warty Poznań uszczupli się w najbliższym czasie o trzech piłkarzy. Dwa z tych ruchów są raczej spodziewane, ale jeden stanowi duże zaskoczenie.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

Wiosną przy Drodze Dębińskiej nie zagrają Piotr Kurminowski i Adrian Owczarek. Ten pierwszy ma za sobą cztery występy w II lidze (za każdym razem z ławki rezerwowych) i raczej nikłe perspektywy odgrywania znaczącej roli w zespole. Jego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Owczarek natomiast przez całą jesień leczył uraz i na boisku nie pojawił się ani razu. W najbliższym czasie zostanie wypożyczony do innego klubu.

Największe zaskoczenie to pożegnanie Adriana Lisa. 21-letni golkiper zagrał w obecnym sezonie w sześciu spotkaniach. Rażących błędów wprawdzie nie popełniał, ale nie wyróżniał się też niczym szczególnym. Trener Marek Kamiński częściej stawiał na prezentującego podobną dyspozycję Pawła Besera. Ten drugi jest młodzieżowcem i dawał sztabowi szkoleniowemu większe pole manewru jeśli chodzi o dobór składu. Lis ma teraz wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Ubytki kadrowe zostaną niebawem wypełnione. - Aktualnie koncentrujemy się na poszukiwaniu zawodników, którzy mogliby wzmocnić Wartę w rundzie wiosennej. Chcemy pozyskać bramkarza, obrońcę oraz ofensywnego pomocnika. Ostateczny kształt kadry powinien być znany przed wyjazdem na obóz przygotowawczy - powiedział wiceprezes Warty ds. sportowych, Maciej Dittmajer.

Wspomniane zgrupowanie rozpocznie się 27 stycznia. Poznaniacy udadzą się wówczas do Dzierżoniowa.

Więcej o Warcie Poznań TUTAJ i na oficjalnej stronie klubu

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×