Serie A: Milan odebrał punkty Romie, Giallorossi pierwszy raz stracili dwa gole

Rossoneri zdołali zremisować z Romą, dzięki czemu Juventus ma nad wiceliderem już 5 "oczek" przewagi. Kibice na San Siro zobaczyli ciekawe spotkanie i cztery bramki.

Konrad Kostorz

Rudi Garcia postanowił pozostawić na ławce rezerwowych rekonwalescenta Francesco Tottiego, a od pierwszego gwizdka wystąpił Mattia Destro. Wracający do gry po kontuzji "Król Rzymu" pojawił się na placu gry dopiero w 64. minucie i nie zdołał wywrzeć istotnego wpływu na przebieg pojedynku.

Rzymianie objęli prowadzenie po 13 minutach - goście rozmontowali defensywę Milanu, a Kevin Strootman wyłożył piłkę Destro, który w drugim występie w tym sezonie zdobył swojego drugiego gola. Rossoneri prezentowali się dość bezbarwnie, lecz przed upływem półgodziny gry doprowadzili do wyrównania - z kornera zacentrował Sulley Muntari, a do siatki piłkę skierował Cristian Zapata.

W 31. minucie mogło być 2:1 dla zespołu z Wiecznego Miasta, ale po uderzeniu Michaela Bradleya na linii bramkowej skutecznie interweniował Daniele Bonera. Po zmianie stron przyjezdni za sprawą Gervinho wywalczyli rzut karny, który pewnym strzałem na bramkę zamienił świetnie dysponowany Strootman.

Milan po przerwie prezentował się dość bezbarwnie, jednak mimo to zdołał uratować "oczko". W decydującej akcji ambitnie i walecznie grający Mario Balotelli wyłożył piłkę na Muntariemu, który płaskim uderzeniem nie dał szans Morganowi De Sanctisowi. W końcówce oba zespoły dążyły do zadania decydującego ciosu, lecz u jednych i drugich szwankowała skuteczność. W doliczonym czasie gry "piłkę meczową" miał "Super Mario", ale w dogodnej pozycji strzeleckiej oddał uderzenie obok słupka.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Roma ma w dorobku 11 zwycięstw, 5 remisów i wciąż pozostaje niepokonana. Co ciekawe, po raz pierwszy w sezonie rzymianie w jednym meczu dali sobie wbić dwa gole! Do Juventusu Turyn ekipa Garcii traci 5 punktów, natomiast SSC Napoli o wyprzedza o 3 "oczka". W ostatnim tegorocznym meczu rywalem rewelacji sezonu będzie zamykająca tabelę Catania Calcio. Milan plasuje się dopiero na 10. pozycji, a 22 grudnia zmierzy się w derbach z Interem Mediolan.

AC Milan - AS Roma 2:2 (1:1)
0:1 - Destro 13'
1:1 - Zapata 29'
1:2 - Strootman (k.) 51'
2:2 - Muntari 77'

AC Milan: Abbiati (46' Gabriel) - De Sciglio, Zapata, Bonera, Emanuelson (89' Zaccardo) - Muntari, de Jong - Poli (66' Matri), Montolivo, Kaka - Balotelli.

AS Roma: De Sanctis - Maicon, Benatia, Castan (45' Burdisso), Dodo - Bradley, De Rossi, Strootman - Ljajić (81' Florenzi), Destro (64' Totti), Gervinho.

TABELA SERIE A ->>>

Serie A: Świetne widowisko w hicie kolejki, Napoli udowodniło wyższość nad Interem

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)