KMŚ: Ronaldinho czarował i sam zwariował (wideo)

Ronaldinho pomógł Atletico Mineiro zająć 3. miejsce na Klubowych Mistrzostwach Świata, ale sam pożegnał się z rozgrywkami w fatalnym stylu z czerwoną kartką za niesportowe zachowanie.

Maciej Kmita

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy sobotniego meczu 3. miejsce z Guangzhou Evergrande były reprezentant Brazylii świetnym strzałem z rzutu wolnego doprowadził do stanu 2:2. To jego drugie tak przedniej urody trafienie z rzutu wolnego w czasie tego turnieju.

W 87. minucie natomiast, gdy wynik jeszcze nie uległ zmianie, Ronaldinho wyleciał z boiska z czerwoną kartką za fatalne niesportowe zachowanie, czyli kopnięcie rywala obunóż po gwizdku przerywającym grę. Grający w osłabieniu Brazylijczycy w 91. minucie spotkania zdobyli zwycięskiego gola na 3:2 i mogli cieszyć się z brązowych medali Klubowych Mistrzostw Świata.