Ligue 1: Efektowne zwycięstwo drużyny Grzegorza Krychowiaka

W sobotę rozegrano sześć spotkań 19. kolejki Ligue 1. Najefektowniej zaprezentowało się Stade Reims, które rozgromiło u siebie AC Ajaccio 4:1.

Szymon Mierzyński
Do przerwy w tym starciu nie padła żadna bramka, ale po zmianie stron gospodarze przypuścili prawdziwy szturm i w ciągu osiemnastu minut aż czterokrotnie zmusili Guillermo Ochoę do kapitulacji! Ostatecznie skończyło się wynikiem 4:1, bo honorowego gola dla outsidera strzelił Eduardo.

Grzegorz Krychowiak spędził na boisku 90 minut i na początku drugiej części został ukarany żółtą kartką. Jego zespół zajmuje aktualnie 7. miejsce w tabeli.

W pozostałych sobotnich meczach zwycięstwa zanotowały AS Saint-Etienne, OGC Nice i FC Sochaux.

W niedzielę dokończenie 19. kolejki. Girondins Bordeaux Ludovika Obraniaka zagra na wyjeździe z Olympique Marsylia. Do prawdziwego hitu dojdzie natomiast na Parc des Princes, gdzie mistrz Francji i lider rozgrywek podejmie, plasujące się na 3. pozycji, OSC Lille.