Sądne dni dla piątki graczy Ruchu Chorzów

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Do poniedziałku, czyli do wyjazdu piłkarzy Ruchu Chorzów na zgrupowanie do Rybnika-Kamienia, okaże się czy w składzie Niebieskich znajdzie się pięciu nowych zawodników.

Piłkarze Ruchu Chorzów wrócili do zajęć we wtorek. Z drużyną trenuje pięciu zawodników, którzy jesienią nie znajdowali się w kadrze pierwszego zespołu. Jednym z nich jest pochodzący z Iławy, 19-letni pomocnik Hubert Otręba. Jesienią piłkarz zagrał w 14 meczach drugiej drużyny, gdzie zdobył dwa gole. Jan Kocian postanowił przyjrzeć mu się bliżej i zaprosił na treningi z pierwszą drużyną.

Szansę powrotu do zespołu otrzymał również Arkadiusz Lewiński, który jesień spędził w Puszczy Niepołomice. Defensywny pomocnik po ubiegłorocznej zimowej przerwie wywalczył miejsce w składzie zespołu, ale po dużym błędzie w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała stracił zaufanie Jacka Zielińskiego.

Kolejną szansę wywalczenia miejsca w kadrze pierwszego zespołu otrzymał Michał Kołodziejski. Wiosnę obrońca spędził w Warcie Poznań, a ostatnie pół roku w GKS Tychy, gdzie jednak nie pojawił się w składzie w żadnym z meczów o stawkę.

Największe nadzieje przy Cichej wiąże się z Patrykiem Stefańskim. 23-letni pomocnik w ekstraklasie zadebiutował jesienią 2009 roku, ale nie potrafił wywalczyć sobie miejsca w składzie Ruchu. Zawodnik był przez działaczy wypożyczany. Najpierw do Zagłębia Sosnowiec, później do GKS Katowice, a ostatnie pół roku spędził w Okocimskim Brzesko, gdzie wystąpił w czternastu 1-ligowych pojedynkach.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Do Rybnika-Kamienia być może wyjedzie z zespołem 18-letni obrońca Michał Szal, który od czwartku trenuje z pierwszą drużyną Ruchu. Na pierwszym obozie chorzowianie będą przebywali w dniach 13-19 stycznia.

Źródło artykułu:
Czy Twoim zdaniem Ruch Chorzów po fazie zasadniczej znajdzie się w pierwszej ósemce T-Mobile Ekstraklasy?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
Grek Zorba
10.01.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jak można mieć nadzieję na dobrą grę Stefańskiego skoro on ostatnio z trudem łapał się do pierwszego składu w słabym pierwszoligowym Okocimskim? Chyba ekstraklasa to dla niego zbyt wysokie prog Czytaj całość