Arsene Wenger: Przeszliśmy kolejną trudną próbę

Arsenal przeszedł trudną próbę i po zwycięstwie z Aston Villą powrócił na fotel lidera. Arsene Wenger uważa, że jego podopieczni po raz kolejny pokazali odporność psychiczną.

Szymon Mierzyński
Po pierwszej połowie Kanonierzy prowadzili 2:0, gdyż w ciągu dwóch minut do siatki trafili Jack Wilshere i Olivier Giroud. Po zmianie stron gospodarze długo byli bezproduktywni, jednak na kwadrans przed końcem Christian Benteke zaliczył gola kontaktowego i do ostatniego gwizdka sędziego faworyt musiał bardzo uważać.

- W pierwszej części pokazaliśmy dobrą grę, natomiast po przerwie solidnie powalczyliśmy. The Villans zaskoczyli nas w dość prosty sposób, posyłając piłkę przez środek naszej obrony. Ta bramka zmusiła nas do niemałego wysiłku w końcówce - powiedział Arsene Wenger, cytowany przez skysports.com.

Przed poniedziałkowym pojedynkiem Arsenal zajmował 3. miejsce. Znalazł się na nim po wcześniejszych triumfach Chelsea i Manchesteru City. Towarzyszyła mu więc duża presja. - Nie mogliśmy na to patrzeć. Trzeba się było skupić na swoim meczu. Ważne, byśmy zawsze konsekwentnie szli do przodu - zaznaczył menedżer Kanonierów.