Sparingowo: Flota otworzyła rok zwycięstwem

Podopieczni Bogusława Baniaka pokonali Błękitnych Stargard Szczeciński 4:2. Flota potwornie męczyła się przed przerwą, rozkręciła się dopiero w drugiej połowie.

Sparing rozegrano w Stargardzie Szczecińskim przy sztucznym oświetleniu. Dla obu zespołów była to pierwsza konfrontacja podczas przygotowań do wiosennej części sezonu.

Po pierwszej połowie Błękitni Stargard Szczeciński prowadzili zasłużenie. Flota Świnoujście grała chaotycznie w ataku, nie radzili sobie zawodnicy testowani, a gdyby drugoligowcy wykorzystali wszystkie błędy defensorów rywala - ich prowadzenie mogło być jeszcze okazalsze.

W dalszej fazie meczu trener Błękitnych - Krzysztof Kapuściński dał pograć mniej doświadczonym zawodnikom, z czego skrzętnie skorzystali goście. Flota przejęła kontrolę nad wydarzeniami i spokojnie wypunktowała przeciwnika.

Trzeciego gola dla świnoujścian zdobył testowany Marcin Martynowicz, grający ostatnio w Concordii Elbląg. Poza nim Bogusław Baniak obserwował Mladena Stojewa, Łukasza Sołowieja oraz Marka Fundakowskiego.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Błękitni Stargard SzczecińskiFlota Świnoujście 2:4 (2:1)
1:0 - Michał Magnuski 15'
1:1 - Christian Nnamani 22'
2:1 - Robert Gajda 23'
2:2 - Ensar Arifović 58'
2:3 - Marcin Martynowicz 66'
2:4 - Mateusz Wrzesień 70'

Błękitni: Ufnal (46' Budnik) – Wawszczyk (46' Gutowski), Jasitczak (46' Zdunek), Pustelnik, Kurant (46' Pakosz), Poczobut (46' Wojciechowski), Duda (46' Jankowski), Fadecki (46' Liśkiewicz), Kosakiewicz (60' Ułasowicz), Magnuski (60' Duda), Gajda (65' Dura).

Flota: Forenc (31' Gąsiński (61' Kosiorek)) – Siemko (46' Mokwa), Zalepa, Stasiak, Opałacz, Nnamani (46' Wrzesień (75' Kwiatkowski)), Niewiada, Stojew (30' Arifović), Sołowiej, Grzelak (55' Śpiączka), Fundakowski (55' Martynowicz).

Żółta kartka: Sołowiej (Flota).

Widzów: 300.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!