Klęska Bayernu Monachium w urodziny Guardioli! Austriacy rozbili mistrza Niemiec

Choć to tylko mecz kontrolny, wynik idzie w świat - Bayern przegrał z Red Bull Salzburg aż 0:3 w spotkaniu będącym próbą generalną przed nadchodzącym meczem ligowym z Borussią M'gladbach.

Konrad Kostorz

Pep Guardiola, który w sobotę obchodził 43. urodziny, zdecydował się na eksperymentalne ustawienie formacji obronnej, desygnując do gry jako stopera Pierre-Emile'a Hoejbjerga, a Javiego Martineza i Jerome'a Boatenga ustawiając po bokach.

Zaskakująca taktyka Katalończyka nie sprawdziła się i w efekcie Bayern w pierwszej połowie pojedynku z mistrzem Austrii stracił aż trzy gole! Wygrana uczestnika Ligi Europejskiej mogła być jeszcze bardziej efektowna, ale w 76. minucie Manuel Neuer obronił rzut karny wykonywany przez Kevina Kampla. Warto dodać, że nie była to jedyna wysokiej klasy interwencja golkipera FCB w sobotnim meczu.

Bawarczycy mieli niewiele dogodnych okazji do zdobycia przynajmniej jednej bramki. Ofensywna niemoc drużyny musi martwić Guardiolę, chociaż nie sposób nie zauważyć, że na murawie zabrakło kilku czołowych piłkarzy na czele z Franckiem Riberym, Arjenem Robbenem, Bastianem Schweinsteigerem i Philippem Lahmem.

Bayern spotkania o stawkę rozpocznie 24 stycznia od wizyty na Borussia-Park w Moenchengladbach. Kolejnymi rywalami obrońcy tytułu będą VfB Stuttgart (29 stycznia) i Eintracht Frankfurt (2 lutego).

Red Bull Salzburg - Bayern Monachium 3:0 (1:0)
1:0 - Mane 13'
2:0 - Soriano (k.) 20'
3:0 - Zulj 44'

Skład Bayernu: Neuer - Martinez (46' Rafinha), Hoejbjerg (76' Green), Dante, Boateng - Thiago - Shaqiri, Kroos, Goetze (46' Mandzukić), Alaba - Mueller.