Sparingowo: Rosjanie rozbili Legię (wideo)

W pierwszym meczu pod wodzą Henninga Berga Legia Warszawa uległa w Turcji Tomowi Tomsk 1:3. Norweski szkoleniowiec nie mógł jednak skorzystać z wielu podstawowych jesienią zawodników.

Maciej Kmita

Na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przebywają bowiem Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Jakub Wawrzyniak,Tomasz Brzyski, Tomasz Jodłowiec i Michał Kucharczyk. Z kolei Jakub Kosecki, Michał Żyro, Michał Efir, Daniel Łukasik, Mateusz Cichocki, Michał Kopczyński i Przemysław Mizgała dopiero wracają do pełnej sprawności po urazach. W Turcji z drużyną nie masz też jeszcze leczącego kolano Marka Saganowskiego.

Z tego powodu Henning Berg w swoim debiucie musiał postawić na eksperymentalne zestawienie obrony, w którym znaleźli się Alan Fialho i Łukasz Moneta, czyli zawodnicy bez żadnego doświadczenia w I zespole Legii.

Tom już po pierwszej połowie prowadził 3:0. Najpierw Kirył Panczenko wykorzystał rzut karny, potem po zagraniu głową Renata Sabitowa piłkę do swojej bramki skierował Ivica Vrdoljak, a w doliczonym czasie gry pierwszej części Denis Terientiew pokonał Dusana Kuciaka strzałem z boku pola karnego. Honorową bramkę dla mistrzów Polski zdobył Inaki Astiz po centrze z rzutu rożnego.

13. zespół rosyjskiej ekstraklasy nie dokończył spotkania w 11-osobowym składzie. W 89. minucie gry za brutalny faul na Łukaszu Broziu z boiska wyleciał Maksim Bordaczow.

23 stycznia rywalem Legii w Belku będzie lider niemieckiej 2. Bundesligi 1. FC Koeln, którego zawodnikami są Sławomir Peszko i Adam Matuszczyk.

Legia Warszawa - Tom Tomsk 1:3 (0:3)
0:1 - Panczenko (k.) 29'
0:2 - Vrdoljak (sam.) 37'
0:3 - Terientiew 45'
1:3 - Astiz 84'

Skład Legii: Kuciak (46' Skaba) - Broź, Alan, Astiz, Moneta (60' Bartczak) - Vrdoljak (60' Kalinkowski), Pinto (60' Kurowski) - Ojamaa (60' Guilherme), Radović (60' Tomasiewicz), Augusto (46' Jagiełło) - Dwaliszwili (46' Mikita).