Holandia: Drużyny Klicha i Kurty w końcu zwycięskie

20. kolejka holenderskiej Eredivisie okazała się szczęśliwa dla PEC Zwolle Mateusza Klicha i Rody JC Kerkrade Filipa Kurty - zespoły Polaków przy ich udziale przerwały długie serie gier bez wygranej.

Maciej Kmita

Niebieskopalcy z Mateuszem Klichem w składzie pokonali na wyjeździe NAC Breda 2:1, choć przegrywali już 0:1. Zwycięstwo Zwolle świetnym strzałem z 30 metrów zapewnił w 75. minucie Musatafa Saymak. Klich tradycyjnie rozegrał pełne 90 minut.

To pierwsze zwycięstwo PEC od... 20 października minionego roku i meczu z ADO Den Haag (6:1), w którym Klich zaliczył cztery asysty. W kolejnych 9 spotkaniach Zwolle zdobyło ledwie 4 punkty. Dzięki temu zwycięstwu zespół Klicha wskoczył na 9. miejsce w tabeli Eredivisie.

O tydzień krócej na wygraną czekała Roda, która w 8 ostatnich meczach zdobyła tylko 3 punkty i znalazła się w strefie spadkowej. Zespół Filipa Kurto (90 minut w bramce) i Mateusza Prusa (na ławce rezerwowych) pokonał przed własną publicznością 1:0 FC Utrecht i przynajmniej do niedzielnych meczów wydostał się nad kreskę. Dla Kurty to 4. czyste konto w bieżącym sezonie.

NAC Breda - PEC Zwolle 1:2 (1:0)