Serie A: Glik ponownie ścianą nie do przejścia, Balotelli trafił z rzutu wolnego (wideo)

Mario Balotelli po raz trzeci w tym sezonie wpisał się na listę strzelców po strzale z wolnego. Znakomicie w 21. kolejce Serie A zaprezentował się kapitan Torino FC, Kamil Glik.

Konrad Kostorz
Kamil Glik przed tygodniem zebrał świetne recenzje za występ z US Sassuolo, a przeciwko Atalancie Bergamo (1:0) spisał się nie gorzej. Od portalu tuttomercatoweb.com stoper Torino FC otrzymał notę "7" (skala 1-10), a równie dobrze wypadł tylko strzelec zwycięskiego gola Alessio Cerci. Z kolei serwisy calciomercato.it oraz calcionews24.com przyznały reprezentantowi Polski po "6,5".

"Kapitan Torino jest kluczową postacią zespołu, który rozgrywa znakomity sezon. Nie inaczej było tym razem, ponieważ Glik precyzyjnymi interwencjami zatrzymywał wszystkie ofensywne zapędy Atalanty" - skomentowano 90-minutowy występ 25-latka. "Był ścianą nie do przejścia" - napisano na innym włoskim portalu.

Jednym z bohaterów niedzielnych pojedynków Serie A został Mario Balotelli, który w 87. minucie strzelił bramkę przeciwko Cagliari Calcio i dał AC Milan wyrównanie (ostatecznie Rossoneri wygrali 2:1). Dla snajpera mediolańczyków był to 9. gol w tym sezonie i trzeci zdobyty strzałem z rzutu wolnego. Wcześniej w ten sposób "Super Mario" trafił w meczach z Catanią (3:1) i Livorno (2:2).