Sparingowo: Piast Gliwice nie dał szans Herculesowi Alicante

Bardzo pewne zwycięstwo zanotowali piłkarze Piasta Gliwice. Podopieczni Marcina Brosza w przekonującym stylu ograli hiszpańskiego Herculesa Alicante.

Sebastian Kordek
Od początku spotkania Piast Gliwice narzucił rywalowi swój styl gry. Hercules Alicante był zmuszony do odpierania ataków niebiesko-czerwonych, co skutecznie udawało mu się aż do 40. minuty. Wtedy to Rabiola został sfaulowany w okolicach pola karnego i do piłki rzecz jasna podszedł Tomasz Podgórski. "Podgór" uskutecznił swoją najgroźniejszą broń, czyli strzał z rzutu wolnego i mocnym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Druga bramka padła zaledwie po pięciu minutach. Tym razem już w roli głównej wystąpił wspomniany wcześniej Rabiola. Portugalczyk dostał dobre podanie od Rubena Jurado i wypożyczony z SC Bragi napastnik podwyższył na 2:0.

Do końca sparingu już nic się nie zmieniło i Hiszpanie nie zdołali odwrócić losów meczów, ulegając polskiej drużynie 0:2.

W zespole niebiesko-czerwonych testowanych było dwóch zawodników. Jednak jak zwykle w przypadku Piasta personalia sprawdzanych graczy nie są znane.

Przypomnijmy, że był to już czwarty rozegrany przez gliwiczan sparing podczas zgrupowania w Alicante. Wcześniej podopieczni Marcina Brosza zremisowali z CSKA Moskwa (0:0), Shanghai Shenhua (1:1) i wygrali z rezerwami Elche CF (1:0). Zwycięstwo z Herculesem jest zatem drugim w czasie pobytu w Hiszpanii.

Hercules Alicante B - Piast Gliwice 0:2 (0:2)
0:1 - Tomasz Podgórski 40'
0:2 - Rabiola 45'

Skład Piasta Gliwice: Jakub Szumski - Bartosz Szeliga, Hebert Silva, Kornel Osyra, Mateusz Matras - zawodnik testowany I (46' zawodnik testowany II), Łukasz Hanzel, Tomasz Podgórski - Ruben Jurado - Rabiola (62' Piotr Kwaśniewski).

Reprezentant Łotwy rozwiązał kontrakt z Piastem. "Czas w Gliwicach był na plus"Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!