Sparingowo: Legia wygrała z Dolcanem

W piątek Legia Warszawa wygrała 3:2 w meczu sparingowym z pierwszoligowym Dolcanem Ząbki. Kilka godzin wcześniej podopieczni Henniga Berga zremisowali z kolei 2:2 z Widzewem Łódź.

Jan Wiśniewski

Pierwszy gol padł w 11. minucie gry, jednak co ciekawe, zdobyli go piłkarze pierwszoligowego Dolcanu. Damian Świerblewski popisał się ładnym uderzeniem ze skraju pola karnego i kompletnie zaskoczył nieco źle ustawionego Konrada Jałochę. Niemal kwadrans potem do remisu doprowadził Jakub Wawrzyniak, który wykorzystał dogranie od Władimira Dwaliszwilego i z najbliższej odległości pokonał Rafała Leszczyńskiego.

Dużo emocji dostarczyło nam ostatnie dziesięć minut pojedynku. Najpierw w 79. minucie legionistów na prowadzenie wyprowadził Rafał Zembrowski, gdy w niefortunnych okolicznościach wpakował piłkę do własnej siatki. Pięć minut później trzeciego gola dla Legii zdobył Helio Pinto, popisując się technicznym strzałem z około 25 metrów. W 89. minucie spotkania rozmiary porażki Dolcanu Ząbki zmniejszył Adrian Łuszkiewicz.

Legia Warszawa - Dolcan Ząbki 3:2 (1:1)

0:1 - Świerblewski 11'
1:1 - Wawrzyniak 38'
2:1 - Zembrowski (s) 79'
3:1 - Pinto 84'
3:2 - Łuszkiewicz 89'

Legia Warszawa: Konrad Jałocha (46' Wojciech Skaba) - Łukasz Broź, Alan, Bartłomiej Kalinkowski (61' Kamil Kurowski), Jakub Wawrzyniak - Guilherme, Daniel Łukasik (70' Grzegorz Tomasiewicz), Helio Pinto, Aleksander Jagiełło - Wladimer Dwaliszwili (61' Jakub Arak), Michał Efir.

Dolcan Ząbki: Rafał Leszczyński - Mateusz Długołęcki (72' Rafał Zembrowski), Piotr Klepczarek, Łukasz Matuszczyk (46' Damian Jakubik) - Łukasz Sierpina (46' Kamil Mazek), Szymon Matuszek (72' Adrian Łuszkiewicz), Adrian Łuszkiewicz (46' Bartosz Wiśniewski), Bartosz Osoliński (72' Piotr Bazler), Grzegorz Piesio, Damian Świerblewski (46' Paweł Tarnowski) - Dariusz Zjawiński.