Dwa gole Tomasza Gruszczyńskiego w luksemburskiej ekstraklasie

W weekend w Luksemburgu odbyła się pełna 10. kolejka miejscowej ekstraklasy. W ramach tej serii spotkań mistrz kraju, Football 1991 Diddeleng, podjął przed własną publicznością zdecydowanego outsidera rozgrywek - FC Avenir Beggen.

Wojciech Święch

Gospodarze już do przerwy zdobyli cztery gole. Autorem dwóch pierwszych trafień był pomocnik Johan Bellini, który umieścił piłkę w siatce najpierw w 9., a potem 24. minucie. Na 3:0 podwyższył w 29. minucie Tomasz Gruszczyński. Polak wpisał się na listę strzelców również w 38. minucie, kiedy to wykorzystał podyktowany rzut karny. Wynik spotkania w 83. miniucie pojedynku ustalił Hamilton Nascimento.

W bieżącym sezonie ligowym nasz rodak zdobył do tej pory już osiem goli. Aktualny mistrz Luksemburga jest liderem tabeli. Jednak taki sam dorobek punktowy ma FC Déifferdeng 03.

Football 1991 Diddeleng - FC Avenir Beggen 5:0 (4:0)
1:0 - Bellini 9'
2:0 - Bellini 24'
3:0 - Gruszczyński 29'
4:0 - Gruszczyński (k.) 38'
5:0 - Nascimento 83'